Hyundai i30 Wagon | Ponad 600 litrów

Nowy Hyundai i30 lada chwila ruszy na podbój europejskiego rynku. Już w marcu do hatchbacka dołączy kombi, które ma zaoferować jeden z największych bagażników w segmencie

Koreańczycy w nowym Hyundaiu i30 Wagon stawiają przede wszystkim na praktyczność. "Bagażnik naszego kombi pomieści aż 602 litry" - z dumą chwali się producent. W porównaniu z poprzednią generacją to duża poprawa, bo tam kierowca dostawał 528 l pojemności. Co ważne, nowe i30 wypada bardzo dobrze także na tle innych kompaktowych kombi. Dla porównania, Astra pomieści 540 l, Golf 605 l, Focus 490 l, Peugeot 308 556 l, a Auris okrągłe 600 l. Po złożeniu tylnej kanapy bagażnik i30 powiększy się do 1650 l.

W walce o jak największy bagażnik kombi urosło wzdłuż o 245 mm. Pozostałe wymiary pozostają identyczne jak w hatchbacku - rozstaw osi to 2650 mm, a szerokość 1795 mm.

Bez rewolucji obyło się także pod maską i30. Dostępne będą te same jednostki napędowe, co w hatchbacku. Miłośnicy silników Diesla do wyboru mają 1.6 D w trzech wariantach mocy: 95, 110 oraz 136 KM. Silniki benzynowe są trzy: 1.4 MPI 100 KM, 1.0 T-GDI 120 KM i 1.4 T-GDI 140 KM. Za to skrzynie biegów są dwie: klasyczna 6-biegowa ręczna oraz dwusprzęgłowy automat 7 DCT.

Hyundai i30 WagonHyundai i30 Wagon fot. Hyundai

Zdjęć wnętrza kombi jeszcze nie opublikowano, co oznacza, że - nie licząc olbrzymiego bagażnika - nic się w środku nie zmieniło.

Oficjalną prezentację nowego i30 Wagon zaplanowano na początek marca i Salon Samochodowy w Genewie. Do polskich salonów pierwsze egzemplarze przyjadą gdzieś w okolicach "połowy roku". Ile kombi będzie kosztowało? Tego jeszcze nie wiemy. Cennik hatchbacka otwiera 65 700 złotych (1.4 MPI 100 KM). Do Wagona trzeba będzie dorzucić parę tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai i30 | Pierwsza jazda | DNA Hyundaia

Hyundai i30Hyundai i30 Fot. Piotr Kozłowski

Hyundai - jak sam przyznaje - celuje na rynku przede wszystkim w Volkswagena. Które kompaktowe kombi jest Twoim zdaniem lepsze?
Więcej o:
Komentarze (28)
Hyundai i30 Wagon | Ponad 600 litrów
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • jck12

  Oceniono 8 razy 6

  Uwielbiam patrzyć na sztuczny luz tych dwóch panów z automatycznie włączających się filmików i jak udają że nie czytają z kartek.

 • Gość: Tex

  Oceniono 6 razy 4

  Dobrze wygląda.

 • Gość: piotrek

  Oceniono 17 razy 3

  Pojemność bagażnika w kombi powinna być podawana do dachu a nie pod półką,nie po to się kupuje kombi,żeby używać bagażnik jak w sedanie!Na papierze wygrywa ten,który ma najwyżej poprowadzoną linie okien a przez to najwyżej roletę,wychodzą z tego takie maszkary jak Civic kombi.

 • Gość: kamaro

  Oceniono 6 razy 2

  Ten Hyundai niesamowicie to stylistycznie Toyota Auris TouringSports (kombi). Piękne i funkcjonalne auto!

 • kot2ka

  Oceniono 12 razy -2

  Samochód dla ludu ??? Nie ośmieszajcie się idioci !!! Przy naszych śmiesznych zarobkach, emeryturkach i rencinach samochód dla ludu może kosztować najwyżej 20 tys zł, i to nie będzie mało !!!!

 • Gość: janek

  Oceniono 5 razy -3

  Bardzo ładne auto w kombi.
  Polecam bardzo intrigujący artykuł: "Pokoaż Swoją Hondę"!
  odszukaj w artykułach na: ZycieToWiecej.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX