Range Rover Velar | Duży wyciek zdjęć!

Aktualnie oferta Ranger Rovera liczy trzy modele. W Genewie do rodziny dołączy zupełnie nowy model. Właśnie poznaliśmy jego nazwę i pierwsze szczegóły techniczne

Range Rover Velar - tak nazywa się zupełnie nowy SUV Brytyjczyków. W ofercie marki zajmie miejsce pomiędzy modelami Evoque oraz Sport. Cena oczywiście pozostaje tajemnicą, ale nie będzie to tani samochód. Na polskim rynku cena na pewno zmieści się w widełkach 169 200 - 299 990 zł. Tyle bowiem kosztują wyjściowo bracia.

Range Rover na razie ujawnił tylko jedno zdjęcie modelu. Brytyjska marka nie jest także zbyt chętna w wyjawianiu technicznych szczegółów. Wiemy jednak, że RR Velar będzie bardzo blisko spokrewniony z innym SUV-em koncernu, Jaguarem F-Pace. Obydwa modele będą dzielić aluminiową platformę IQ. Choć Velar nie będzie rasową terenówką i ma raczej stawiać na osiągi oraz świetne prowadzenie, to Range Rover obiecuje, że nowy model będzie najdzielniejszym terenowo autem w swoim segmencie.

Aktualizacja 01.03.2017 r.

Do sieci właśnie wyciekły zdjęcia Velara. Możemy obejrzeć go w pełnej krasie. Także zajrzeć do wnętrza. Za wyciek odpowiada serwis Diariomotor. Wszystkie zdjęcia znajdziecie w naszej galerii.

Wydaje się, że głównym rywalem nowego Range Rovera będzie Porsche Macan.

Range Rover VelarRange Rover Velar fot. JLR

Jeżeli przecieki się potwierdzą, to oferta silnikowa Velara będzie bardzo bogata. Możemy się spodziewać, że auto zadebiutuje na rynku z bazowymi, czterocylindrowymi silnikami o pojemności 2.0 litra. SUV będzie także dostępny z większymi jednostkami. Pewna jest V-szóstka. Pojawiają się też - jeszcze nie potwierdzone - informacje o późniejszym debiucie Velara z V-ósemką pożyczoną z Range Rovera Sport. Nie zabraknie też wersji hybrydowej, choć i ona prawdopodobnie dołączy do oferty chwilę po rynkowym debiucie.

We wnętrzu nie zabraknie niczego, co powinno mieć nowoczesne auto klasy premium. Velar dostanie najnowszą wersję systemu multimedialnego oraz armię systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy. Wykonanie ma stać na najwyższym poziomie i nie odstawać od żadnego konkurenta w klasie.

Oficjalna prezentacja Range Rovera Velar została zaplanowana na 1 marca. Na żywo auto będzie można obejrzeć podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Czy Twoim zdaniem nowy Range Rover odniesie sukces na rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.