Prototypy | Alpine A120 | Premiera coraz bliżej

Renault przymierza się do premiery Alpine A120 jak pies do jeża. Jednak sportowy model znajduje się już na ostatniej prostej

Francuzi wysłali prototypy Alpine A120 w ostatnią testową trasę. Nocna przejażdżka po Paryżu to ostatni krok przed prezentacją produkcyjnej wersji. Tak przynajmniej twierdzi

sam producent. Niestety, żadna konkretna data nie została jeszcze ujawniona. Nie wiemy, czy Alpine powróci już w marcu, w Genewie, czy będzie trzeba jeszcze poczekać.

Sercem nowego auta będzie czterocylindrowy, turbodoładowany silnik przygotowany przez Renault Sport. Przypomnijmy, we wszystkich spekulacjach przewija się jedna jednostka - 1.6 Turbo pożyczone z Renault Clio R.S. Na potrzeby Alpine jego pojemność mogłaby podskoczyć do 1,8 litra. Motor miałby współpracować z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów. Moc? W topowej wersji ma dobijać do 300 KM. Jeżeli dodamy do tego wagę w okolicach 1100 kg, to możemy dostać naprawdę szybkie sportowe auto.

Pojawił się nawet szacowany czas przyspieszenia Alpine Vision do 100 km/h. To 4,5 sekundy.

Na rynku A120 będzie celować przede wszystkim w Porsche Caymana oraz Alfę Romeo 4C. Renault rozpoczęło już przyjmowanie zamówień na premierową edycję specjalną (Premiere Edition), która będzie limitowana do 1995 sztuk. Do pierwszych kierowców Alpine A120 trafi jeszcze w tym roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.