Mitsubishi Grand Lancer tylko dla Azji

Kilka godzin po wycieku pierwszych zdjęć Mitsubishi zaprezentowało model Grand Lancer w pełnej okazałości. Niestety, nie zobaczymy tego samochodu na europejskich drogach

Samochód nawiązuje nazwą do popularnego modelu produkowanego przez Mitsubishi, ale odróżnia się wyglądem. Grand Lancer powstał zgodnie z założeniami języka stylistycznego Dynamic Shield, który jest wykorzystywany we wszystkich nowych modelach tej marki. Cechą charakterystyczną są chromowane listwy w przednim zderzaku, tworzące wcięcie. Uwagę skupia przetłoczenie na drzwiach oraz dwukolorowe felgi. Tył wygląda bardzo zadziornie.

W kabinie postawiono na prosty design, ale nie zabrakło materiałów dobrej jakości. Na desce rozdzielczej pojawiło się skórzane obszycie z kontrastującymi szwami. W środkowej części konsoli umieszczono 8-calowy ekran dotykowy, który służy jako urządzenie multimedialne.

Pod maską modelu Grand Lancer uświadczymy silnik benzynowy MIVEC o pojemności 1,8 litra. Jednostka rozwija 140 KM maksymalnej mocy, która trafia na tylne koła za pośrednictwem skrzyni CVT.

Mitsubishi Grand Lancer trafi na rynek chiński oraz kilka wybranych rynków azjatyckich, takich jak Tajwan czy Malezja. Niestety nie zobaczymy go na rynku europejskim.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.