Tesla Model S | Rekordowy czas do setki!

Producenci supersamochodów mają bardzo poważny problem. Okazało się, że elektryczna Tesla Model S P100D przyspiesza szybciej niż najbardziej zaawansowane maszyny

Kilka dni temu motoryzacyjny świat obiegła informacja na temat nowego rekordu Tesli, który udało się uzyskać podczas testu przeprowadzonego przez magazyn „Motor Trend”. Elektryczny sedan w najmocniejszej wersji rozpędził się na torze od 0 do 96 km/h (0-60 mph) w czasie 2,28 s.

To szybciej niż jakikolwiek seryjnie produkowany samochód. Właściciele LaFerrari, Porsche 918 czy McLarena P1 podczas sprintu pod świateł nie będą mieli szans z elektrycznym modelem z Kalifornii. Ich przewaga ujawnia się dopiero powyżej prędkości 100 km/h.

Tesla Model S P100D jest napędzana przez silniki elektryczne, które przekazują na przednią oś 260 KM, a na tylną ponad 500 KM. Nad całością czuwa elektronika, która optymalnie dystrybuuje napęd. Co więcej, elektryczny sedan przejedzie na pełnych akumulatorach nawet 613 kilometrów i pomieści w kabinie czterech pasażerów.

 

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.