Salon Genewa 2017 | Honda Civic Type R | Czas na wersję produkcyjną

Do tej pory Honda pokazywała model Civic Type R w wersji prototypowej, ale już za kilka tygodni w Genewie zadebiutuje model produkcyjny

Na początku marca na targach w Genewie zostanie odsłonięta nowa generacja hot-hatcha z Japonii. Honda Civic Type R będzie dostępna wyłącznie w wersji pięciodrzwiowej. Inżynierowie postarali się, żeby najnowsza wersja była w stanie konkurować z Fordem Focusem RS i Volkswagenem Golfem.

Producent nie zdradza zbyt wielu detali, ale już teraz wiadomo, że pod maską pracuje silnik 2.0 VTEC Turbo. W stosunku do poprzedniej wersji moc została nieznacznie podniesiona. Niektóre źródła mówią o 306 KM.

Po debiucie w Genewie jeszcze tego lata samochód trafi na linię produkcyjną fabryki w Swindon. Stamtąd trafi na główne rynku europejskie i do reszty świata. Po raz pierwszy Type R będzie dostępny w USA.

Honda Civic Type RHonda Civic Type R Fot. Honda

Oprócz sportowego hatchbacka na stoisku pojawi się kolejna nowość przywieziona prosto z targów CESw Las Vegas. Model NeuV to samochód elektryczny, który potrafi uczyć się nawyków oraz emocji u kierowcy, a także oferuje usługi autonomicznej jazdy połączone z możliwością udostępniania samochodu poprzez car-sharing.

W Genewie nie zabraknie też modelu Clarity Fuel Cell, który jest określany mianem najbardziej zaawansowanego samochodu zasilanego ogniwami paliwowymi. Auto tankowane wodorem zapewnia zasięg 620 km. Kilka egzemplarzy trafiło w celach testowych do Europy, a za jakiś czas samochód pojawi się w sprzedaży na Starym Kontynencie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.