Volkswagen Golf R | Ceny w Polsce | Niemcy się cenią

Już niedługo do polskich salonów przyjedzie nowy Volkswagen Golf R. Ma teraz aż 310 KM. Właśnie poznaliśmy jego cenę, która lekko podskoczyła. Kosztuje...

Nowy Volkswagen Golf R będzie kosztował nad Wisłą 165 990 zł. Co ważne, od teraz dostępny jest tylko z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią DSG. Porównywalny Golf R przed faceliftingiem był tańszy o 4500 złotych. Wersja z ręczną skrzynią była jeszcze tańsza - wyjściowo 153 190 zł.

Volkswagen Golf R | Ceny w Polsce:

Volkswagen Golf R 3d - 165 990 zł

Volkswagen Golf R 5d - 167 730 zł

Volkswagen Golf R Variant - 171 390 zł

Volkswagen Golf R | Najważniejsze zmiany

10 KM i 20 Nm - o tyle nowy Golf R jest mocniejszy od topowego Golfa sprzed faceliftingu. Oznacza to, że pod maską kompaktu pracuje teraz dwulitrowa benzyna TSI o mocy 310 KM i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd to oczywiście 4x4, w Volkswagenie zwany 4Motion. W Europie do wyboru dwie skrzynie - 6-biegowa ręczna oraz dwusprzęgłowy automat DSG o tej samej liczbie przełożeń. W Polsce dostępne jest tylko DSG.

Osiągi? Pierwsza setka w 4,6 sekundy. Prędkość maksymalna - elektronicznie ograniczona - to tradycyjne 250 km/h.

Reszta zmian to lekko odświeżony wygląd. We wnętrzu najnowsza wersja systemu multimedialnego z nowym, aż 9,2 calowym ekranem dotykowym. Klasyczne zegary mogą zostać zastąpione wirtualnym kokpitem, a lista pokładowych systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy została wzbogacona o kilka nowych, ważnych pozycji.

Volkswagen Golf RVolkswagen Golf R fot. Volkswagen

Volkswagen Golf R | Ceny w Polsce | Co na to konkurencja?

Ponad 300-konny, pędzony na cztery łapy hot-hatch Volkswagena nie ma zbyt wielu konkurentów. Tak naprawdę w tej samej lidze gra tylko Ford Focus RS. On również może się pochwalić napędem 4x4. Ford z 2,3-litrowego EcoBoosta wycisnął aż 350 KM. Co więcej, życzy sobie za hot-hatcha wyraźnie mniej niż Volkswagen, bo Focusa RS można mieć już za 156 260 zł. Dostępny jest tylko z ręczną skrzynią biegów.

Z Golfem R i Focusem RS bardzo często zestawiana jest także 310-konna Honda Civic Type R. W Polsce kosztuje 146 800 zł. Dwulitrowy silnik współpracuje tylko 6-biegowym manualem. Trzeba jednak przypomnieć, że Honda - w przeciwieństwie do Forda i Volkswagena - to przednionapędówka.

A jako ciekawostkę podajemy jeszcze cenę Forda Mustanga. Ceny wersji EcoBoost (2.3, 317 KM, ręczna skrzynia) startują od 162 000 zł.

Który z hot-hatchy jest Twoim zdaniem najlepszy?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.