Volkswagen | Nietypowa premiera na targach

Niemiecki koncern potwierdził swoją obecność na targach motoryzacyjnych w Chicago. Nie przywiezie tam jednak żadnej gorącej premiery. Zamiast tego pojawią się tam dwa modele wyprodukowane przy współpracy znanej duńskiej firmy

Volkswagen zaprosił do współpracy firmę Lego, która przygotowała na tegoroczne targi w Chicago ewolucję samochodów rodzinnych niemieckiego koncernu. Na halach wystawienniczych pojawią się dwa pomniejszone modele zbudowane z ponad 20 tys. małych klocków.

Jeden z nich to Volkswagen Microbus zwany potocznie "ogórkiem", a drugi to najnowsze dzieło koncernu - SUV Atlas. Replika modelu produkowanego w latach 60. robi wrażenie. Szczególnie odwzorowanie szczegółów takich jak charakterystyczny przód nadwozia w kształcie litery "V", okrągłe reflektory, dwukolorowe nadwozie, a także zderzaki.

Microbus przypomina o przeszłości koncernu VW, natomiast model Atlas zapowiada przyszłość koncernu. Pudełkowate kształty nadwozia zdradzają samochód już daleka, podobnie jak osłona chłodnicy i lampy. Ten model pojawi się w amerykańskich salonach już za kilka miesięcy.  Według źródeł cena największego przedstawiciela segmentu SUV wyniesie od 30 tys. dolarów za podstawową wersję aż do 48 tys. dolarów w przypadku najbogatszego wyposażenia SEL. Nie znamy jeszcze losów Atlasa odnośnie europejskiego rynku. Niewykluczone, że za jakiś czas samochód pojawi się na Starym Kontynencie.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Atlas | Największy w ofercie

Volkswagen AtlasVolkswagen Atlas fot. Volkswagen

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.