Mitsubishi Eclipse Cross | Zupełnie nowy SUV

Mitsubishi w tym roku wkroczy w nową erę. Już w marcu zaprezentowany zostanie crossover, który rozpocznie ofensywę modelową marki. Będzie to Eclipse Cross. Mamy już pierwsze zdjęcia i informacje

Zupełnie nowy model Mitsubishi zadebiutuje już w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Crossover będzie pozycjonowany pomiędzy ASX-em i Outlanderem. Będzie to kompaktowy SUV rozmiarami zbliżony do Volkswagen Tiguana i Hyundaia Tucsona. Choć ASX często jest zaliczany do segmentu kompaktów, to jest wyraźnie mniejszy od tych dwóch aut.

Japończycy zdecydowali się na dość kontrowersyjny ruch i nazwali nowego crossovera Eclipse Cross. Eclipse to jeden z najbardziej znanych modeli producenta. Jednak do tej pory - przez 4 generacje w latach 1989-2012 - było to auto sportowe.

Przedsmakiem nowego crossovera był koncept XR-PHEV II:

Mitsubishi XR PHEV ConceptMitsubishi XR PHEV Concept fot. Mitsubishi | Koncept zapowiadający Eclipse'a Cross

Na razie nie znamy żadnych szczegółów technicznych modelu. Na musimy jeszcze poczekać. Mitsubishi nie powinno zwlekać z premierą - internetowej możemy się spodziewać jeszcze w lutym.

Z dotychczasowych przecieków wiemy, że pod maską pojawi się nowy turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy. W Europie będzie dostępny również 1,6-litrowy diesel, którego znamy z ASX-a. Ma być jednak poważnie przeprojektowany.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.