Prototypy | Rolls-Royce Cullinan | Prawie gotowy

Bentley Bentayga w końcu poczuje oddech na plecach. Rolls-Royce przygotowuje mocnego konkurenta w segmencie luksusowych SUV-ów. Samochód pojawi się na rynku już za kilka miesięcytyd

Brytyjski producent nie nazywa nowego samochodu SUV-em. W tym przypadku funkcjonuje określenie „HSV” (High-Sided Vehicle). Wygląd modelu Cullinan jest na razie owiany tajemnicą, ale możemy zakładać, że będzie nawiązywał do nowego Phantoma. Z tą różnicą, że będzie miał sporo wyższy prześwit.

Pudełkowaty kształt nadwozia potwierdzają najnowsze zdjęcia modelu w pełnym kamuflażu. Nie zabraknie też charakterystycznej i potężnej osłony chłodnicy. Ciekawostką są drzwi. Rozmieszczenie klamek wskazuje na to, że będą otwierane przeciwsobnie, podobnie jak w Phantomie. Reszta szczegółów została dobrze przykryta taśmą maskującą. Jedne czego jesteśmy pewni to nazwa modelu.

Nowy „HSV” od Rolls-Royce`a pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Pod maskę trafi kolejna ewolucja silnika V12 o pojemności 6,75 litra. Napęd trafi na wszystkie koła, nad pracą zawieszenia będzie czuwać zaawansowana elektronika. Oprócz wspólnej płyty podłogowej CLAR, niektóre rozwiązania w nowym modelu będą współdzielone z BMW X7, którego premiera również za kilka miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Bentley Bentayga | Test | Czy Romek ma rację?

Bentley BentaygaBentley Bentayga fot. Michał dek

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.