Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

My czekamy na Genewę, a Amerykanie pojechali z Detroit do Chicago. Początek roku obfituje więc w motoryzacji w całą masę ciekawych premier

Z natłoku premier i informacji o nowych samochodach wybraliśmy dla Was trzy, naszym zdaniem, najważniejsze modele, jakie zobaczyliśmy w mijającym tygodniu. Po pierwsze, Opel szturmuje klasę średnią - Niemcy pokazali właśnie Insignię Sports Tourer. Nie dość, że przynosi wiele ważnych zmian, to wygląda chyba najlepiej w klasie. Passat, Talisman i Mazda 6 mają się czego bać. Dużą nowość przygotowała także Toyota. Ujawniono całkiem sporo informacji o nowym Yarisie. Maluch dostanie nowy silnik, masę systemów bezpieczeństwa i jeszcze lepszy układ hybrydowy. No i w podsumowaniu nie mogło oczywiście zabraknąć Skody Octavii RS, sportowej odmiany ulubionego auta Polaków. Czesi zaskoczyli i trochę niespodziewanie zaprezentowali "najszybszą Octavię w historii". Ma 245 KM mocy, czyli tyle samo co Golf GTI.

Co słychać za Oceanem? Ford postanowił pokazać wszystkim jak powinien wyglądać prawdziwy flagowy SUV. Taki, który naprawdę zasłużył na miano okrętu flagowego, bo mierzy ok. 5,7 m długości. Z kolei Dodge wsadził pod maskę Durango potężną, klasyczną V-ósemką i stworzył SUV-a, który rozpędza się do pierwszej setki w 4,5 sekundy. Za takie auta kochamy Amerykę!

Ford ExpeditionFord Expedition fot. Ford | Ford Expedition fot. Ford | Nowy Ford Expedition

Poruszyliśmy też kilka ważnych tematów z pogranicza motoryzacji, prawa i finansów. Uwaga Warszawiacy: fotoradary straży miejskiej wracają do pracy. Pisaliśmy też o kontrowersyjnym pomyśle polityków na totalną inwigilację kierowców. Tym razem pod płaszczykiem walki z unikaniem płacenia podatków... Na sam koniec poruszyliśmy temat rosnących w zastraszającym tempie opłat za OC.

Więcej o: