Renault i Prodrive razem w WRX

Zespół Prodrive znany z wieloletniej współpracy z Subaru wraca do świata rallycrossu. Tym razem połączy siły z Renault i już w przyszłym sezonie wystartuje w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata (WRX)

Na początku przyszłego roku ekipa zaprezentuje nowy samochód przygotowany do startów w WRX - Megane RX Supercar. Auto będzie reprezentować barwy nowego zespołu, który powstaje na podwalinach teamu GCK.

Renault przy współpracy specjalistów z Prodrive zaprojektuje nowe Megane od pierwszej śrubki w siedzibie firmy w brytyjskim Banbury. Pod maskę rallycrossowej maszyny trafi dwulitrowa jednostka, a za kierownicą zobaczymy Guerlaina Chicherita.

Renault Megane R.S. RXRenault Megane R.S. RX Fot. Renault/Prodrive

Szef Prodrive powiedział w wywiadzie, że od dawna ambicją firmy była walka o tytuł w tej dyscyplinie. Rallycross w ocenie wielu specjalistów rozwija się najszybciej spośród wszystkich sportów motorowych na świecie. Dodał też, że nowy kierowca jest bardzo utalentowany, a jego doświadczenie pomoże w pracach nad rozwojem samochodu.

Guerlain Chicherit to kierowca ze sporym doświadczeniem w Rajdzie Dakar i jeszcze w tym roku wystartuje w wybranych imprezach z cyklu WRX. Niewykluczone, że zobaczymy go już jesienią podczas imprezy we francuskim Loheac.

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.