Citroen | C-Aircross w drodze

Francuski producent zaprezentował najnowsze studium koncepcyjne. Samochód o nazwie C-Aircross to przedstawiciel segmentu SUV, który najprawdopodobniej będzie większym bratem modelu C3. Premiera już w marcu podczas targów w Genewie

Francuzi po raz kolejny prezentują mocno awangardowy projekt. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia kompaktowego SUV-a o nazwie C-Aircross, który podążą tą samą ścieżką stylistyczną co modele C3 oraz C4 Cactus. Nazwa nie jest przypadkowa, gdyż jakiś czas temu Citroen produkował model C4 Aircross, który był klonem Mitsubishi ASX. Tym razem francuski producent powraca z samodzielnym projektem, który ma szansę zawojować segment.

Koncept wyposażono w elastyczne nakładki typu Airbumps, które tym razem pojawiły się nie tylko na drzwiach, ale również na błotnikach i progach. Sportowo-rekreacyjny model wyposażono w minimalistyczne, boczne lusterka oraz bezramkowe, przeciwstawne drzwi pozbawione słupka środkowego. Niektóre z tych rozwiązań jeszcze na tym etapie można wykluczyć z wersji produkcyjnej, ale znając Citroena, pojawi się sporo niespodzianek.

Wnętrze samochodu wygląda na bardzo pojemne. Dominują proste linie i żywe kolory, ale w wersji produkcyjnej z pewnością zostaną uspokojone. Szczególnie, gdy spojrzymy na wygląd kierownicy. Deska rozdzielcza składa się z przezroczystego kawałka szkła, na którym są wyświetlane podstawowe parametry. Rozwiązanie przypomina trochę system HUD stosowany we francuskich modelach. Ciekawie wyglądają nietypowe materiały wykończeniowe, które mają szanse zadebiutować w finalnej wersji samochodu. Citroen jest jedną z niewielu marek motoryzacyjnych, która wdraża do życia najbardziej szalone pomysły projektantów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.