Porsche Cayenne Platinum Edition | Na pożegnanie

Druga generacja Porsche Cayenne kończy swój żywot. Dlatego tuż przed genewską premierą producent postanowił wprowadzić do sprzedaży limitowaną wersję Platinum Edition

Chyba mało kto spodziewał się takiego sukcesu Porsche Cayenne w 2002 roku. Jednak wbrew przewidywaniom sceptyków, od wielu lat SUV z Zuffenhausen jest najlepiej sprzedającym się modelem tej marki.

W tym roku model Cayenne obchodzi piętnaste urodziny, a na targach w Genewie zadebiutuje jego trzecia generacja. Dlatego producent postanowił pożegnać drugą odsłonę, wprowadzając do sprzedaży specjalną wersję.

Porsche Cayenne Platinum Edition różni się kilkoma dodatkami stylizacyjnymi od standardowego modelu. Po pierwsze stoi na większych felgach. We wnętrzu znajdziemy elementy pomalowane błyszczącym, czarnym lakierem, ciemną skórę i Alcantarę, topowy zestaw audio oraz specjalne oznaczenia.

Wersja Platinum Edition jest dostępna w Cayenne S oraz Cayenne S Diesel. W przypadku tego pierwszego pod maską pracuje 420 KM z podwójnie doładowanego V6 o pojemności 3,6 litra, a wersja wysokoprężna oferuje 385 KM z podwójnie doładowanego V8.

Limitowana edycja Porsche Cayenne kosztuje od 87 442 euro dla wersji Cayenne S. Odmiana wysokoprężna jest trochę droższa i kosztuje 90 417 euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.