BMW M760Li | Prawie jak M7

Bawarczycy postanowili wprowadzić do gamy jeszcze mocniejszą odmianę flagowej "siódemki". Nowa wersja BMW M760Li xDrive potrzebuje niecałe 3 sekundy, żeby rozpędzić się do setki

Nie jest to M7, ale nowy model może spokojnie grać w tej samej lidze, co Mercedes S65 AMG oraz Audi S8 Plus. Pod maską bawarskiego modelu pracuje silnik 6.6 twin-turbo V12, który generuje 600 KM maksymalnej mocy i niewiarygodny moment obrotowy o wartości 800 Nm. BMW postanowiło wykorzystać jednostkę, która do tej pory pracowała w modelach Rolls-Royce`a, znajdującego się pod skrzydłami niemieckiego koncernu.

Co ciekawe, do tej pory podobną moc oferowała Alpina B7 z mniejszym silnikiem pod maską. Ekstremalna wersja "siódemki" jest jedynym autem w tej klasie z dwunastocylindrowym silnikiem pod maską.

BMW M760LiBMW M760Li fot. BMW

Potężny silnik wystarczy, żeby limuzyna wystartowała od 0 do 100 km/h w czasie poniżej trzech sekund. Przy okazji, prędkość maksymalna to 280 km/h. Napęd trafia na wszystkie koła poprzez ośmiobiegową skrzynię automatyczną. Klienci mają do wyboru dwie wersje, bez konieczności dopłaty - standardową i Excellence. Pierwsza zapewnia sportowy wygląd, a druga jest bardziej elegancka.

Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny nowego modelu, ale możemy szacować, że wyniesie ponad pół miliona złotych.

Czy Twoim zdaniem BMW wprowadzi do sprzedaży jeszcze mocniejszą limuzynę? Byłoby to już pełnoprawne M7.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.