Ferrari F12 M | Następca Berlinetty

Włoska stajnia odmładza gamę modelową. Inżynierowie z Maranello pracują w pocie czoła nad następcą dla modelu F12 Berlinetta. Najprawdopodobniej auto otrzyma nazwę F12M

W ostatnim czasie Ferrari zamieniło 458 na 488, a model FF na GTC4 Lusso. Ten sam los czeka model F12 Berlinetta, który ma już swoje lata i czeka go zmiana.

W siedzibie włoskiej stajni od dłuższego czasu trwają prace nad tym modelem, ale nie należy się spodziewać zupełnie nowego auta. Zamiast tego Ferrari przeprowadzi głęboki lifting.

W sieci pojawiły się już pierwsze wizualizacje modelu, przygotowane tym razem przez Marco Maltese z magazynu Trazione Posteriore. Możemy zobaczyć na nich samochód, którego wygląda całkiem realnie. Styliści zmienili (na razie tylko wirtualnie) przedni zderzak, w którym pojawiły się większe i bardziej agresywne wloty powietrza. DO tego zmieniono kształt przednich lamp, które teraz przypominają te z modelu GTC4 Lusso.

Tylna cześć nadwozia jest również zainspirowana czteroosobowym modelem Ferrari. Charakterystyczne światła oraz spojler, a także nowy dyfuzor przypominają model, który jest już dostępny na rynku.

Największym znakiem zapytania jest silnik. Najprawdopodobniej pod maskę trafi jednostka V12 o mocy 770 KM lub większej. Takie same parametry oferuje limitowana wersja F12tdf. Zagraniczne źródła mówią też o mniejszym silniku z turbodoładowaniem. Wersja z literką "T" w nazwie miałaby pod maską silnik V8 3.9 twin-turbo generujący 710 KM maksymalnej mocy.

Już za kilka tygodni wszystkie wątpliwości zostaną wyjaśnione albowiem Ferrari zamierza oficjalnie odsłonić nowy model podczas targów w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.