Mercedes-Maybach G650 4x4^2 Landaulet na pierwszych zdjęciach!

Nową Gelendę zaprezentowano w Namibii. Mieliśmy ją zobaczyć dopiero w połowie lutego, ale zdjęcia już wyciekły do sieci. Auto, które wielu uważało za pickupa okazało się klasą G przygotowaną przez Maybacha

Mercedes-Maybach G650 4x4^2 Landaulet został zaprezentowany w Namibii. Zdjęcia z zamkniętej prezentacji przedwcześnie wyciekły do Internetu. Możemy więc zobaczyć jak będzie wyglądała nowa klasa G i to w swoim topowym, najbardziej luksusowym wydaniu. Pod maską pracuje potężna V-dwunastka o pojemności 6 litrów. Moc również robi wrażenie - to aż 630 KM. Cena zapewne przyprawi o zawrót głowy - Autobild szacuje, że może się zaczynać od 300 000 euro, czyli ponad 1,2 mln w złotówkach.

Pozostaje nam teraz czekać na ruch ze strony Mercedesa. Całkiem prawdopodobne, że wyciek zdjęć Gelendy z afrykańskiej prezentacji skłoni Niemców do szybszego ujawnienia wszystkich informacji o nowej generacji.

Mercedes-Maybach G650 4x4^2 LandauletMercedes-Maybach G650 4x4^2 Landaulet fot. automailru

A oto film, który pojawił się na kanale YouTube automailru i wywołał takie zamieszanie:

 

Nowy Mercedes klasy G | Już w tym roku

Mercedes testuje nową Gelendę już od jakiegoś czasu. Kilkukrotnie na drogach przyłapano zamaskowane prototypy. Nowa generacja nie przyniesie praktycznie żadnych większych zmian w wyglądzie. Charakterystyczne pudełkowate kształty dalej będą obecne w kultowym modelu. Największą zmianą będzie poszerzenie klasy G - mówi się, że auto urośnie około 10 cm wszerz.

Nowa generacja Gelendy będzie stała pod znakiem bardzo drastycznej kuracji odchudzającej. Znacznie niższa waga przełoży się na wyższą wydajność, mniejszy apetyt na paliwo i poprawi właściwości jezdne. Możemy się spodziewać również lepszych osiągów. Niektóre informacje mówią nawet o 400 zrzuconych kilogramach, ale na razie obracamy się tylko wśród plotek i spekulacji.

Jest za wcześnie na konkrety dotyczące jednostek napędowych. Nie powinniśmy się jednak spodziewać poważnych roszad. Na pewno w ofercie pojawi się nowy turbodiesel R6 o mocy około 313 KM.

Prototyp Mercedesa klasy G 2018Prototyp Mercedesa klasy G 2018 Prototyp Mercedesa klasy G 2018

Kiedy nowa klasa G będzie gotowa? Na razie wiemy tylko, że "w 2017 roku". Niektóre źródła twierdzą, że Mercedes pokaże Gelendę już w marcu w Genewie. Inne mówią raczej o drugiej połowie roku i Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.