Mercedes rządzi w USA

Pierwszy miesiąc tego roku na amerykańskim rynku należy do Mercedesa. Koncern ze Stuttgartu wyprzedził w rankingu sprzedaży BMW, Lexusa, a nawet Audi

Magazyn Bloomberg informuje, że całkowita sprzedaż niemieckiego producenta wyniosła w styczniu 25 527 egzemplarzy. Wynik dotyczy samochodów osobowych i dostawczych. Jest to wzrost o 3,5 procent w stosunku do poprzedniego roku.

Mercedes odstawił na tym polu BMW, które sprzedało 18 109 samochodów. Również Lexus i Audi musiały uznać wyższość samochodów z gwiazdą na masce, osiągając sprzedaż na poziomie 15 572 i 13 201 egzemplarzy.

Rośnie sprzedaż najważniejszych modeli w gamie Mercedesa. Klasa C sprzedaje się o 27 procent lepiej w stosunku do poprzedniego roku. Duży wpływ na styczniowy wynik miała nowa generacja Klasy E, której sprzedaż urosła o 49 procent.

Mercedes AMG GT C CoupeMercedes AMG GT C Coupe fot. Mercedes

Klasa C jest najlepiej sprzedającym się Mercedesem w Stanach Zjednoczonych. W samym styczniu 6453 egzemplarze znalazły nowych nabywców. Nowa klasa E powoli zaczyna deptać po piętach mniejszemu bratu z wynikiem 4155 sprzedanych egzemplarzy. Na trzecim miejscu uplasował się model GLE z wynikiem 3970 sztuk.

Na rynku amerykańskim rośnie też zainteresowanie modelami z logo AMG. Rok temu w styczniu sprzedano 1904 egzemplarze, a w zeszłym miesiącu wartość skoczyła do 2596 sztuk.

Najwięksi konkurenci Mercedesa nie mogą się pochwalić podobnymi wynikami. BMW polepszyło sprzedaż o zaledwie 0,2 proc. Audi zanotowało wzrost o 11 proc., ale to nie wystarczyło, żeby zostać liderem w zestawieniu. Najgorzej wypadł Lexus, który sprzedał o 26 proc. mniej samochodów.

Fanem której z niemieckich marek jesteś?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.