Skoda Octavia RS 245 | Najszybsza w historii

Trochę z zaskoczenia, na sam koniec tygodnia, Skoda ujawniła "najszybszą Octavię w historii". Pod maską...

Sercem Octavii RS 245 jest dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 245 KM i 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Od Octavii RS 230 jest więc mocniejsza o 15 KM i 20 Nm. SKoda może się więc pochwalić identycznymi liczbami jak nowy Volkswagen Golf GTI. Standardowo 2.0 TSI współpracuje z ręczną, 6-biegową skrzynią biegów. Za dopłatą Octavię RS można będzie wyposażyć w dwusprzęgłową przekładnię DSG.

Czesi dumnie nazywają RS 245 "najszybszą Octavią w historii". Co to oznacza? Tak wyglądają osiągi sportowego kompaktu:

Przyspieszenie 0-100 km/h - 6,6 sekundy

Prędkość maksymalna - 250 km/h

Skoda Octavia RS 245Skoda Octavia RS 245 fot. Skoda

Stylistyczne dodatki, po których rozpoznamy RS 245 to delikatne czarne akcenty na nadwoziu i parę równie kosmetycznych zmian we wnętrzu (niestety, nie mamy jeszcze zdjęć). W porównaniu ze zwykłą Octavią, RS 245 - dzięki sportowemu zawieszeniu - jest obniżony o 14 mm.

Piękne 19-calowe felgi dostaniemy w standardzie. Również wyposażenie topowej wersji będzie bardzo bogate. Możemy się spodziewać nowego 9,2-calowego ekranu, ambientowego oświetlenia wnętrza LED oraz całej armii systemów bezpieczeństwa.

Skoda Octavia RS 245 będzie jedną z gwiazd marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Tam będzie można drapieżną Czeszkę zobaczyć na żywo i tam poznamy wszystkie szczegóły modelu. Możliwe, że ujawniona zostanie również dokładna data premiery i orientacyjna cena.

Czy podoba Ci się nowa Skoda Octavia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.