Range Rover | Nowy SUV już w marcu

Już za miesiąc w Genewie zobaczymy nowego SUV-a z Wysp Brytyjskich, który zagrozi BMW X6, Mercedesowi GLE Coupe, a nawet Porsche Macan

Nowy model trafi na rynek pod marką Range Rover, ale jego nazwa nie jest jeszcze ustalona. Zagraniczne źródła mówią o nazwie „Velar”, którą wykorzystywano w latach 60. Ubiegłego wieku przy okazji pierwszych prototypów Range Rovera.

Brytyjski koncern zarejestrował nazwę jako znak towarowy rok temu, gdy Jaguar rezerwował nazwy I-Pace oraz I-Type dla przyszłych modeli.

Range Rover Velar ma być pozycjonowany pomiędzy modelem Evoque a Range Roverem Sport. Cechą charakterystyczną będzie dynamicznie opadająca linia dachu. Całość powstanie na płycie podłogowej wykorzystującej w dużym stopniu aluminium. Jednak inżynierowie postawią duży nacisk na właściwości jezdne zamiast zdolności terenowych.

Wachlarz jednostek zawiera konstrukcje cztero- i sześciocylindrowe zasilane benzyną i olejem napędowym. Nie zabraknie wersji elektrycznej i hybrydowej, które dołączą do oferty dopiero kilka miesięcy po premierze.

Więcej informacji na temat samochodu poznamy bliżej targów w Genewie.

Źródło: Autocar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.