Seat Ibiza | Czas na ostrą Cuprę!

Minął zaledwie dzień od prezentacji nowego Seata Ibizy, a w sieci pojawiają się kolejne przecieki, tym razem na temat najostrzejszej odmiany Cupra

Premiera nowej Ibizy w wersji Cupra to tylko kwestia czasu. Nie sądzimy, że producent znany z ognistego, hiszpańskiego temperamentu odda bez walki segment, w którym mocno rozpycha się Ford Fiesta ST i Renault Clio RS.

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze wizualizacje tego samochodu przygotowane przez człowieka skrywającego się za ksywką XTomi.

Sportowy maluch już na pierwszy rzut oka daje do zrozumienia, że stoi przed nami rasowa wersja Cupra. Agresywnie stylizowane zderzaki z powiększonymi wlotami powietrza, poszerzone progi i przetłoczenia na drzwiach oraz nowy zderzak z tyłu dopełniają całości. Na pokrywie chłodnicy zamiast znaczka FR pojawiło się logo Cupra. Hot-hatch stoi na całkiem sporych felgach pod którymi przebijają się sporych rozmiarów zaciski.

Na premierę Seata Ibiza Cupra będziemy musieli poczekać co najmniej rok. Pod maską na pewno pojawi się mocniejsza jednostka. Dotychczas samochód zasilała konstrukcja 1.8 TSI o mocy 180 KM, dzięki któremu auto rozpędzało się od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy.

ZOBACZ TAKŻE:

Seat Ibiza 2017 | Pierwszy kontakt | Bez zaskoczenia

Seat Ibiza 2017Seat Ibiza 2017 fot. Michał Dek

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.