Nissan e-NV200 | Elektryczny hit

Nissan e-NV200 to prawdziwy hit! Japoński van napędzany elektrycznie zdeklasował swoich rywali. Auto podbiło łącznie 17 krajów w Europie, a jego sprzedaż wzrosła o 7 procent w porównaniu z poprzednim rokiem

Elektryczny van Nissana zajął pierwsze miejsca w rankingach sprzedaży w 17 krajach Europy, wyprzedzając rywali w swoim segmencie. Największą popularnością cieszył się w Wielkiej Brytanii, a także w Norwegii i Francji. W sumie sprzedano 4319 egzemplarzy.

W zeszłym roku Nissan sprzedał o 7 procent więcej egzemplarzy aniżeli w 2015 roku. Popularność elektrycznych samochodów dostawczych wyraźnie rośnie. Japoński producent obsłużył w zeszłym roku duże zamówienia flotowe od europejskich firm. Na potrzeby austriackiej i włoskiej poczty wyprodukował 300 i 70 egzemplarzy e-NV200.

Jedną z podstawowych korzyści przy zakupie takiego samochodu są niskie koszty eksploatacji – od 0,33 euro/km, a do tego płynna i bezgłośna jazda oraz 40 proc. niższe koszty serwisowania w porównaniu z modelem zasilanym konwencjonalnie. Zasięg samochodu na jednym ładowaniu wynosi do 170 km.

Wszystkie egzemplarze Nissana e-NV200 sprzedawane w Europie będą objęte gwarancją obowiązującą przez 5 lat lub 100 tys. km. Pięcioletnia gwarancja obejmuje podzespoły mechaniczne i elektryczne, pojemność akumulatora, brak korozji (do 12 lat) oraz prawo do korzystania z pomocy drogowej assistance.

Cena Nissana e-NV200 zaczyna się już od 134 070 zł.

Więcej o:
Komentarze (8)
Nissan e-NV200 | Elektryczny hit
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: robichce

  Oceniono 6 razy 2

  brawo Nissan

 • Gość: TT

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe, który z was sceptyków dziennie więcej przejedzie lub czy ma w baku na więcej niż 170km. A te auto teoretycznie co dziennie lub częściej może mieć pełne 170 km zasięgu. CHaDeMo ładuje to auto w 30 min i to obecnie za darmo, który z was zarabia dziennie więcej niż te auto potrafi zaoszczędzić będąc w ciągłym ruchu i w przerwach na ładowanie. Wyskakiwać cwaniaki z wyliczeniami. Łyso...

 • Gość: maniek

  Oceniono 5 razy -1

  A szłyszeliscie o szybkim ładowaniu ,30 min idziesz na lancz i dalej smigasz.

 • 4slash

  Oceniono 7 razy -1

  Z tym zasięgiem 170 km to auto przeznaczone na 2-3 godziny realnej jazdy na dobę. Chyba nie o to chodzi w autach dostawczych. Sprawdzi się dla kuriera i poczty jeżdżącej lokalnie wokół komina.

 • Gość: Bb

  Oceniono 5 razy -1

  Zobaczyłem cenę - pomyślałem, że nie ma źle. Może w końcu jakas alternatywa dla klasycznych silników. Zobaczyłem zasięg i... Dla kogo te auta? Z założenia powinien służyć do pracy. Przy takim zasięgu nie ma na to szans.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX