Rolls-Royce | Ostatni egzemplarz Phantoma

W tym roku poznamy kolejną generację Rolls-Royce`a Phantom, a tym czasem po czternastu latach produkcji z taśmy w Goodwood zjechał ostatni egzemplarz siódmej generacji

Rolls-Royce Phantom to jedyna w swoim rodzaju limuzyna. Brytyjski producent nie ulega chwilowej modzie, dlatego nowa generacja będzie się wyróżniać klasyczną bryłą. Wygląd kolejnej generacji poznamy już za kilka tygodni w Genewie, a tymczasem fabryka w Goodwood wydała na świat ostatni egzemplarz aktualnej wersji.

Jest to wersja LWB w kolorystyce "Blue Velvet", która łączy ciemny granat z jasnymi zdobieniami. Do tego jeszcze ciemne felgi oraz opony z białymi bokami. Stylistyka nawiązuje do transatlantyków z lat 30. ubiegłego wieku.

W podobnym tonie utrzymano kabinę. Tapicerka w kolorze "Powder Blue" łączy błękitną biel ze wstawkami z drewna, na których wykonano intrasje. Na kokpicie znajduje się wizerunek liniowca oraz mapa Ameryki Północnej i Europy. Na boczkach drzwi umieszczono ilustracje nawiązujące do morskich fal. Zegary nawiązują stylistyką do przyrządów pomiarowych na starych statkach, a środkowy czasomierz pozwala zmieniać strefy czasowe. Zadbano nawet o wygląd dywaników, które przystrzyżono tak, żeby przypominały te na pokładzie statku.

Nie wiemy, kto został właścicielem tego wyjątkowego Phantoma. Firma Rolls-Royce mówi o anonimowym kolekcjonerze. Również cena jest wielką niewiadomą.

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce 103EX | Rolls świętuje urodziny BMW

Rolls-Royce 103EXRolls-Royce 103EX fot. Rolls-Royce

 

Czy Twoim zdaniem Rolls-Royce Phantom to najlepsza limuzyna naszych czasów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.