Rolls-Royce | Ostatni egzemplarz Phantoma

W tym roku poznamy kolejną generację Rolls-Royce`a Phantom, a tym czasem po czternastu latach produkcji z taśmy w Goodwood zjechał ostatni egzemplarz siódmej generacji

Rolls-Royce Phantom to jedyna w swoim rodzaju limuzyna. Brytyjski producent nie ulega chwilowej modzie, dlatego nowa generacja będzie się wyróżniać klasyczną bryłą. Wygląd kolejnej generacji poznamy już za kilka tygodni w Genewie, a tymczasem fabryka w Goodwood wydała na świat ostatni egzemplarz aktualnej wersji.

Jest to wersja LWB w kolorystyce "Blue Velvet", która łączy ciemny granat z jasnymi zdobieniami. Do tego jeszcze ciemne felgi oraz opony z białymi bokami. Stylistyka nawiązuje do transatlantyków z lat 30. ubiegłego wieku.

W podobnym tonie utrzymano kabinę. Tapicerka w kolorze "Powder Blue" łączy błękitną biel ze wstawkami z drewna, na których wykonano intrasje. Na kokpicie znajduje się wizerunek liniowca oraz mapa Ameryki Północnej i Europy. Na boczkach drzwi umieszczono ilustracje nawiązujące do morskich fal. Zegary nawiązują stylistyką do przyrządów pomiarowych na starych statkach, a środkowy czasomierz pozwala zmieniać strefy czasowe. Zadbano nawet o wygląd dywaników, które przystrzyżono tak, żeby przypominały te na pokładzie statku.

Nie wiemy, kto został właścicielem tego wyjątkowego Phantoma. Firma Rolls-Royce mówi o anonimowym kolekcjonerze. Również cena jest wielką niewiadomą.

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce 103EX | Rolls świętuje urodziny BMW

Rolls-Royce 103EXRolls-Royce 103EX fot. Rolls-Royce

 

Czy Twoim zdaniem Rolls-Royce Phantom to najlepsza limuzyna naszych czasów?
Więcej o:
Komentarze (5)
Rolls-Royce | Ostatni egzemplarz Phantoma
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: emc

  Oceniono 12 razy 6

  To byłem ja. Nie mówcie nikomu.

 • seboc

  Oceniono 3 razy 3

  To byl ostatni samochod RR nie bazujacy na rozwiazaniach BMW

 • Gość: hju

  0

  no, właściwie to pierwszy RR zrobiony przez BMW. Ma między innymi ich silnik, system multimedialny i nie był produkowany w "oryginalnej" fabryce RR, bo tą zostawił sobie poprzedni właściciel- VW. Dlateo nie rozumiem głosów, że to ostatni prawdziwy RR.

 • kocurxtr

  0

  de facto - ostatni RR
  szkoda...

 • pczar

  Oceniono 1 raz -1

  ... znowu odgrzewacie te same nieswieze juz kotlety?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX