Sprzedaż 2016 r. | Jak crossover, to Nissan

Crossovery z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Nad Wisłą w segmencie rządzi jedna marka. Nissan znowu może się pochwalić najlepszym wynikiem

Nissan na polskim rynku sprzedaje trzy modele z segmentu SUV-ów i crossoverów. To Juke, Qashqai oraz X-Trail. Cała trójka odnotowała w minionym roku wyraźne wzrosty sprzedaży. Łącznie aż o 22% Polaków więcej zdecydowało się kupić któregoś z japońskich crossoverów.

Niekwestionowanym bestsellerem jest oczywiście kompaktowy Nissan Qashqai. W zeszłym roku do klientów w Polsce trafiło 7 706 sztuk, co oznacza wzrost o ponad 20% w porównaniu z 2015 r. Qasqai utrzymuje swoją pozycję pomimo coraz większej konkurencji w segmencie. Wiemy, że niedługo crossover doczeka się odświeżenia - na drogi wyjechały już zamaskowane prototypy. Informowaliśmy o tym tutaj: Nissan Qashqai | Operacja plastyczna.

Największym wzrostem sprzedaży może się pochwalić nie Qashqai, a większy X-Trail. W 2016 r. w Polsce sprzedało się aż o 84% X-Trailów więcej niż w 2015 r. Niedawno do polskich salonów trafił SUV z mocny, 177-konym silnikiem Diesla 2.0 dCi. Więcej informacji znajdziecie: Nissan X-Trail 2.0 dCi | Ceny w Polsce | Nowy silnik, promocja na start.

Również najmniejszy crossover w rodzinie notuje wzrosty sprzedaży. W 2016 roku sprzedaż modelu Juke wzrosła w Polsce o 3,4% w porównaniu z 2015 r.

Japończycy zakładają, że rok 2016 będzie dla ich crossoverów równie udany. Sprzedaż nakręci również pojawienie się w ofercie zupełnie nowego Nissan Micra.

ZOBACZ TAKŻE:

Nissan Micra | Pierwsza jazda | Japońska rewolucja

Nissan MicraNissan Micra fot. Filip Trusz

Nissan X-Trail zanotował rekordowy wzrost sprzedaży. Czy Twoim zdaniem pojawienie się na rynku Skody Kodiaq odbije się na sprzedaży japońskiego SUV-a?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.