Toyota Supra | Wielki powrót w Tokio

Wszyscy fani japońskiego coupe z tylnym napędem mogą odliczać czas do powrotu legendy. Źródła donoszą, że jeszcze w tym roku podczas Tokio Auto Show poznamy nowe wcielenie Toyoty Supry

Już jesienią podczas japońskich targów pojawi się długo oczekiwana Toyota Supra. Dobra wiadomość jest taka, że samochód będzie w końcowej fazie rozwoju, ale do premiery rynkowej pozostanie jeszcze co najmniej rok. Potencjalni klienci będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Samochód prezentowany na wizualizacjach to piąta generacja, ale od jakiegoś czasu po drogach jeżdżą wersje w pełnym kamuflażu. Dlatego wygląd wersji produkcyjnej jest jeszcze owiany tajemnicą, ale kilka lat temu Toyota pokazała koncept FT-1, który może sugerować wygląd nowej Supry.

Japoński producent pracuje nad sportowym modelem przy udziale BMW, które już w przyszłym roku wprowadzi na drogi Z5, ale jeszcze przed końcem tego roku niemieckie auto zadebiutuje w pełnej krasie na targach we Frankfurcie.

Toyota FT-1Toyota FT-1 fot. Toyota

Obydwa samochody współdzielą płytę podłogową i będą montowane w austriackiej fabryce w Graz. Topowa wersja Supry będzie oznaczona logo Gazoo Racing, a pod maską pojawi sie jednostka spalinowa połączona z silnikiem elektrycznym, którego technologia została przeszczepiona z modelu wyścigowego Toyota TS050 LMP1 Le Mans.

Na razie ciężko powiedzieć, jakie modele będą bezpośrednimi konkurentami dla nowej Toyoty Supry. Obstawiamy przede wszystkim Hondę NSX.

Czy Twoim zdaniem nowa Toyota Supra powinna wyglądać jak na wizualizacjach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.