BMW serii 5 Touring | Premium kombi

Zupełnie nowe BMW serii 5 zobaczyliśmy pod koniec zeszłego roku. W Genewie do rodziny dołączy wersja kombi. Wiemy już jak będzie wyglądała i jak duży będzie bagażnik

Pod względem technicznym nowe BMW serii 5 Touring nie różni się od limuzyny zaprezentowanej w październiku 2016 r.. Nowa seria 5 zbudowana jest na platformie CLAR. Auto lekko urosło (przykładowo, rozstaw osi o 7 mm), ale największą zmianą jest znacznie obniżona waga. Dzięki szerokiemu wykorzystaniu aluminium, wytrzymałej stali i włókna węglowego udało się zrzucić ponad 100 zbędnych kilogramów.

Standardowo bagażnik kombi pomieści 570 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy (można ją podzielić w stosunku 40:20:40) otrzymamy aż 1700 litrów. Inżynierom z Bawarii udało się także poprawić ładowność modelu - o 120 kg.

Touring trafi na rynek z kilkoma wygodnymi rozwiązaniami. To m.in. niezależnie otwierana tylna szyba, która pozwoli dostać się do bagażnika bez otwierania całej klapy. Fotele tylnej kanapy złożymy przy pomocy jednego przycisku. Jak przystało na klasę premium, otrzymamy wtedy płaską, wygodną i ustawną podłogę. BMW serii 5 Touring wyposażone jest także w coraz popularniejszą funkcję bezdotykowego otwierania bagażnika - wystarczy poruszyć nogą w odpowiednim miejscu pod autem, a klapa otworzy się sama. Oczywiście, jeżeli w kieszeni mamy kluczyk.

BMW serii 5 Touring 2017BMW serii 5 Touring 2017 fot. BMW

Co pod maską? Te same silniki co w sedanie. Podczas internetowej prezentacji wspomniano m.in. dwulitrowym, benzynowym silniku R4 (252 KM, 350 NM) dla wersji 530i. Mocniejsza odmiana to 540i xDrive (340 KM i 450 Nm). Obydwa silniki współpracują z ośmiobiegowym automatem. Nie zapomniano oczywiście o zwolennikach jednostek wysokoprężnych. Na tych w salonie BMW będą czekały: 520d (R4, 190 KM, 400 Nm) oraz 530d (R6, 265 KM, 620 Nm). Tutaj też dostępny będzie wspomniany automat oraz napęd xDrive (opcja). Z czasem oferta silnikowa będzie się rozrastać.

Na pokładzie nie zabraknie bajerów, jakie znamy z limuzyny, a które wcześniej debiutowały we flagowym BMW serii 7. Jest więc najnowsza wersja systemu multimedialnego, kluczyk-smarfon, bogata oferta systemów bezpieczeństwa czynnego i asystentów kierowcy czy obsługa niektórych funkcji za pomocą prostych gestów (np. pogłaśnianie muzyki).

BMW serii 5 Touring 2017BMW serii 5 Touring 2017 fot. BMW

Oficjalna premiera nowego BMW serii 5 kombi została zaplanowana na marzec i Salon Samochodowy w Genewie. To właśnie w Szwajcarii poznamy wszystkie szczegóły modelu. Kiedy auto trafi do sprzedaży? Pierwsze egzemplarze trafią do kierowców już w czerwcu.

ZOBACZ TAKŻE:

BMW serii 5 | Wiemy już wszystko

BMW serii 5 G30BMW serii 5 G30 fot. BMW

 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.