Opel Astra OPC | Mniejsze serce, więcej mocy

Kilka miesięcy temu poznaliśmy nową Astrę w wersji OPC Line, ale to dopiero przystawka przed daniem głównym. Już za kilka miesięcy Opel odsłoni kompakta w pełnej wersji OPC. Znamy już pierwsze szczegóły!

Niemiecki producent zapowiedział pod koniec ubiegłego roku premierę Astry OPC, od której dzielą nas miesiące. W tym czasie dowiedzieliśmy się, że hot-hatch z Russelsheim będzie wyposażony w nową jednostkę napędową. Producent porzuca motor 2,0 na rzecz turbodoładowanej jednostki o pojemności 1,6 litra. Zmiana była podyktowaną mniejszą ilością miejsca pod maską. Nie oznacza to jednak, że klienci dostaną wybrakowany produkt.

Dotychczasowe wydanie Astry OPC oferowało 280 KM maksymalnej mocy oraz szczytowy moment obrotowy o wartości 400 Nm. Całość jest dostarczana na przednią oś. Nowe wydanie tego modelu ma być mocniejsze, ale przede wszystkim lżejsze o co najmniej 120 kg. Producent nie ujawnił danych technicznych, ale możemy śmiało przypuszczać, że przy takich warunkach samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż sześć sekund, a jego prędkość maksymalna przekroczy 250 km/h.

Premiera samochodu odbędzie się już jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Na ulicach pojawi się jeszcze przed końcem tego roku. Cena tego modelu powinna wynieść około 125 tys. zł.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.