Opel Astra OPC | Mniejsze serce, więcej mocy

Kilka miesięcy temu poznaliśmy nową Astrę w wersji OPC Line, ale to dopiero przystawka przed daniem głównym. Już za kilka miesięcy Opel odsłoni kompakta w pełnej wersji OPC. Znamy już pierwsze szczegóły!

Niemiecki producent zapowiedział pod koniec ubiegłego roku premierę Astry OPC, od której dzielą nas miesiące. W tym czasie dowiedzieliśmy się, że hot-hatch z Russelsheim będzie wyposażony w nową jednostkę napędową. Producent porzuca motor 2,0 na rzecz turbodoładowanej jednostki o pojemności 1,6 litra. Zmiana była podyktowaną mniejszą ilością miejsca pod maską. Nie oznacza to jednak, że klienci dostaną wybrakowany produkt.

Dotychczasowe wydanie Astry OPC oferowało 280 KM maksymalnej mocy oraz szczytowy moment obrotowy o wartości 400 Nm. Całość jest dostarczana na przednią oś. Nowe wydanie tego modelu ma być mocniejsze, ale przede wszystkim lżejsze o co najmniej 120 kg. Producent nie ujawnił danych technicznych, ale możemy śmiało przypuszczać, że przy takich warunkach samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/h w czasie krótszym niż sześć sekund, a jego prędkość maksymalna przekroczy 250 km/h.

Premiera samochodu odbędzie się już jesienią podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Na ulicach pojawi się jeszcze przed końcem tego roku. Cena tego modelu powinna wynieść około 125 tys. zł.

Więcej o:
Komentarze (32)
Opel Astra OPC | Mniejsze serce, więcej mocy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 29 razy 25

  1.6, jakieś 300 KM. Co w następnym? 1.0 i 400 KM? Panowie, idziemy nie w tą stronę...

 • Gość: gosc

  Oceniono 15 razy 13

  smutne jest to ze mniejszy silnk będzie

 • beaviso

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety, informacja o 1.6 w Astrze OPC wzmacnia hipotezę o tym, że planowana na 2018 Insignia OPC będzie miała może te 350 KM, ale z 2.0 biturbo - tzn. żegnaj V6.

 • dani8542

  Oceniono 7 razy 1

  Jeżdżę od dwóch tygodni najnowszym modelem opla astry, hatback, czarny, 5 drzwiowy, w wersji OPC, silnik 1,6 turbo, 200 km. Jestem szczęśliwy i zadowolony.

 • Gość: bruno

  0

  Jest naprawdę super

 • sacc77

  Oceniono 6 razy 0

  "To będzie najpiękniejsze auto produkowane w Polsce. Oto..."
  Jeżeli to zdanie, stanowiące tytuł materiału na stronie głównej jest prawdziwe, to znaczy, że w Polsce sa produkowane same Multiple v. 1.
  Opel już od dawna produkuje wyłącznie estetyczne koszmarki i jak widać nie ma pomysłu by to zmienić.

 • fanbeat

  Oceniono 7 razy -1

  Z pięknym to ono ma niewiele wspólnego.
  Nie można znaleźć jakiegoś innego przymiotnika?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX