Prototypy | Opel Grandland X | Prawie gotowy

Nadchodzi niemiecki odpowiednik Peugeota 3008. Kolejny członek rodziny z "X" w nazwie został przyłapany w pełnym kamuflażu, a to oznacza, że samochód jest już bliski produkcji. Jeszcze w tym roku poznamy nowego crossovera - Grandland X

Segment crossoverów przechodzi teraz prawdziwy boom. Większość producentów zamierza w najbliższym czasie wystawić swoich kandydatów, a w kolejce pojawił się Opel z modelem Grandland X. Kilkanaście dni temu zadebiutował mniejszy model Crossland X, zastępujący Merivę.

Wspomniany wyżej Peugeot 3008 nie pojawił się przypadkowo, ponieważ obydwa modele powstają na tej samej płycie podłogowej stworzonej przez koncern PSA, ale zachowają odrębny wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Mocny kamuflaż uniemożliwia identyfikację szczegółów, ale możemy się spodziewać podobieństwa do nowych modeli Opla, takich jak Insignia Grand Sport czy Crossland X.

Dzięki wykorzystaniu płyty podłogowej EMP2, samochód będzie lżejszy nawet o 70 kg, a pod maską znajdziemy dobrze znane jednostki benzynowe z turbodoładowaniem. Niewykluczone, że będzie to pierwszy model wyposażony w napęd elektryczny, ale wcześniej pojawi się wariant hybrydowy. Grandland X będzie montowany we francuskiej fabryce Sochaux.

Wizualizacja Opel Grandland XWizualizacja Opel Grandland X fot. Remco M

Nowy model zadebiutuje jeszcze przed końcem tego roku, prawdopodobnie na targach we Frankfurcie. Następny w kolejce jest SUV średniej wielkości z trzema rzędami siedzeń. Auto powstanie na tej samej płycie podłogowej co Insignia Grand Sport. 

Peugeot 3008 spotkał się z bardzo ciepły przyjęciem. Czy Twoim zdaniem jego niemiecki brat bliźniak powtórzy ten sukces?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.