Seat Ibiza | Czas na nową generację

Zupełnie nowy Seat Ibiza zostanie zaprezentowany już jutro. Hiszpanie postanowili podkręcić trochę atmosferę i opublikowali pierwszy film z nowym mieszczuchem

Pierwsza prezentacja nowej Ibizy została zaplanowana na jutro (31.01). Odbędzie się ona na ojczystej ziemi Seata - w Hiszpanii, konkretnie w Barcelonie. Do stolicy Katalonii leci nasz wysłannik, więc jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli się z Wami podzielić pierwszymi wrażeniami. Oficjalna premiera miejskiego modelu odbędzie się w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Niedługo później nowa Ibiza trafi do sprzedaży.

Wiemy, że nowa Ibiza będzie zbudowana na bazie platformy MQB używanej przez auta koncernu Volkswagen. Największą zmianą ma być zupełnie nowe wnętrze - często słyszymy o nowych materiałach, armii nowoczesnych systemów, większym ekranie i najnowszej wersji systemu multimedialnego. Stylistycznie nowa Ibiza ma być ostrzejsza i upodobnić się do większego Leona.

Już niedługo zobaczymy także nowego Volkswagena Polo (to na nim Ibiza będzie bazować). Obydwa miejskie auta VAG, prawdopodobnie jeszcze w tym roku, doczekają się crossovera na swojej bazie. Jeżeli potwierdzą się przecieki, to mały SUV Volkswagena będzie się nazywał T-Roc, a Seata Arona.

Więcej o: