Volvo | Co skrywa ten prototyp?

Na pierwszy rzut wygląda jak seryjne Volvo XC90 z dziwną instalacją w tylnej części nadwozia. Po bliższym zapoznaniu okazuje się, że pod nadwoziem SUV-a ukrywa się zupełnie inny model

Kilka dni temu przyłapano dziwnie wyglądający egzemplarz szwedzkiego SUV-a. W tylnej części nadwozia i na dachu zainstalowano specjalny stelaż. Nie znamy przeznaczenia tego dodatku, ale możemy się spodziewać, że jego zadaniem jest dociążenie tylnej osi. Na oko widać, że została przesunięta o kilka centymetrów w porównaniu z seryjną wersją, a do tego powiększył się też rozstaw kół.

Możliwości jest kilka. Być może Volvo pracuje nad nowym, większym modelem od XC90. W grę wchodzi też przedstawiciel segmentu minivan. Jednak równie prawdopodobną wersją wydaje się model o nadwoziu pickup. Szwedzki producent może pójść drogą Mercedesa, który zapowiedział swoje wejście na rynek samochodów użytkowych oferujących komfort z segmentu premium.

Producent nie skomentował tych doniesień. Na razie priorytetem dla szwedzkiego producenta jest wprowadzenie nowej generacji XC60, a następnie premiera zupełnie nowego XC40. Oba modele pojawią się jeszcze w tym roku. Trzeci samochód będzie musiał poczekać w kolejce co najmniej rok.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.