Skoda Kodiaq Sportline | SUV na sportowo

Wczoraj Skoda pokazała uterenowionego Kodiaqa Scout. Dzisiaj przyszedł czas na bardziej sportowe wcielenie. Obydwa auta na żywo zobaczymy już w Genewie

Czesi niedawno potwierdzili, że Kodiaq doczeka się wersji RS - pod maską będzie pracował mocny silnik 2.0 TDI o mocy 240 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na sportowego Kodiaqa trzeba będzie jeszcze poczekać - zaprezentowany właśnie Kodiaq Sportline to przede wszystkim pakiet stylistycznych, sportowych dodatków.

Jednostki napędowe niczym nie różnią się od zwykłego SUV-a. Dostępne będą następujące silniki: 1.4 TSI (150 KM), 2.0 TSI (180 KM) oraz dwa warianty 2.0 TDI (150 albo 190 KM). Standardem jest napęd 4x4. Pakiet Sportline dostępny będzie dla wersji pięcio- i siedmioosobowej.

Kodiaqa Sportline rozpoznamy m.in. po czarnych motywach (grill, lusterka, obramowania okien, listwy, relingi), dedykowanych modelowi dwukolorowych, ciemnych felgach (do wyboru: dziewiętnastki i dwudziestki), dwóch końcówkach wydechu i trochę agresywniejszych zderzakach.

Skoda Kodiaq SportlineSkoda Kodiaq Sportline fot. Skoda

Zdjęcia wnętrza Sportline'a na razie pozostają tajemnicą. W kabinie obędzie się bez rewolucji - i tu Czesi ograniczą się do kilku stylistycznych dodatków. Standardowe wyposażenie sportowego Kodiaqa bazuje na wersji Ambition. Kierowca w cenie otrzyma m.in. tapicerkę z alcantary, ambientowe oświetlenie wnętrza LED (10 kolorów), aluminiowe nakładki na pedały, system multimedialny z dużym ekranem oraz zestaw audio z 8 głośnikami. Pojawi się też specjalny tryb, w którym na wyświetlaczu będziemy mogli śledzić m.in. przeciążenia, wykorzystywaną moc, turbo czy temperaturę oleju. Niczym w rasowym sportowym samochodzie.

Czy Twoim zdaniem Skoda Kodiaq Sportline odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.