Mercedes Aesthetics A | Czas na rewolucję

Mercedes szykuje się do poważnych zmian w stylistyce swoich modeli. Zapowiedzią małej rewolucji jest zaprezentowany właśnie koncept Aesthetics A

Mercedes już niedługo bardzo poważnie odświeży swoją ofertę samochodów kompaktowych. Koncept Mercedes Aesthetics A to zapowiedź zmian stylistycznych, jakie czekają auta ze Stuttgartu.

Jak donosi serwis Autocar, Aesthetics A będzie inspiracją dla aż ośmiu modeli, które pojawią się w przeciągu najbliższych trzech lat. To przede wszystkim zupełnie nowa klasa A (a co za tym idzie również modele CLA, CLA Shooting Brake i crossover GLA) oraz klasa B.

Z przodu konceptu dostrzegamy charakterystyczny grill, który po raz pierwszy pojawił się w topowym Mercedesie AMG GT R. Piękny wlot powietrza to nawiązanie do modelu W194 ze słynnego wyścigu Panamericana. Niedawno, przy okazji faceliftingu AMG GT w Detroit, grill trafił również do podstawowych wersji sportowego modelu. Teraz zmierza także do kompaktów.

Mercedes Aesthetics AMercedes Aesthetics A fot. Mercedes

Oprócz grilla Panamericana i świetnie komponującą się z nim, agresywną maską cechą charakterystyczną nowych Mercedesów ma być minimalizm, prostota, elegancja i czystość formy. Niemcy chcą zrezygnować z natłoku wyraźnie zarysowanych linii i przetłoczeń, co widzimy zwłaszcza z boku konceptu. Styliści wyróżnili jedynie nadkola, a drapieżną sylwetkę auta podkreślili jedną ostrą linią ciągnącą się wzdłuż całego profilu Mercedesa.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes klasy X Concept | Pickup premium

Mercedes klasy X ConceptMercedes klasy X Concept fot. Mercedes

Czy podobają Ci się zmiany stylistyczne zaproponowane przez Mercedesa w koncepcie?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.