Dodge Challenger Demon | Mamy pierwsze zdjęcia!

Już w kwietniu poznamy Challengera Demon - jeszcze mocniejszego muscle cara od 707-konnego Hellcata. Dodge opublikował właśnie pierwsze zdjęcia

Machina promocyjna ruszyła właśnie pełną parą. Amerykanie nie ujawnili jeszcze szczegółów technicznych topowego Challengera, ale wypuścili do sieci dwa pierwsze zdjęcia. Na jednym możemy podziwiać poszerzony tył Challengera, a na drugim dedykowane mu opony z charakterystycznym logiem edycji specjalnej.

Dodge Challenger DemonDodge Challenger Demon fot. Dodge

Pod maską na pewno będzie pracować potężna 6,2-litrowa V-ósemka HEMi. W Hellcatach Dodge wyciska z niej oszałamiające 707 KM mocy i 881 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W Demonie moc musi zauważalnie wzrosnąć, bo według zapowiedzi marki "Demon wyraźnie przebije Hellcata". Może być ciekawie, bo Challenger Hellcat rozpędza się do 100 km/h w 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna muscle cara to 320 km/h. W poszukiwaniu prędkości Dodge na pewno spróbuje także odchudzić auto.

Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się w cierpliwość. New York Auto Show startuje 12 kwietnia. Całkiem prawdopodobne, że FCA zdecyduje się na internetową premierę Demona jeszcze przed targami. Dla niecierpliwych mamy pierwsze wideo-teaser, zapowiadające Challengera z piekła rodem:

Chciałbyś/abyś zobaczyć Demona na europejskich drogach?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.