Skoda Kodiaq Scout | Jedziemy w teren!

Niedawno dowiedzieliśmy się, że powstanie mocniejsza, bardziej sportowa wersja Kodiaqa. Na jej premierę będziemy musieli jeszcze poczekać. Na razie Czesi zaprezentowali propozycję dla miłośników jazdy w trudniejszym terenie

Skodę Kodiaq Scout rozpoznamy po srebrnej osłonie podwozia z przodu i z tyłu, dedykowanych modelowi 19-calowych felgach, plakietkach "Scout" oraz kilku pomniejszych stylistycznych dodatkach.

W Kodiaqu Scout do wyboru będą 3 jednostki napędowe. Bazowa to 1.4 TSI o mocy 150 KM. Druga benzyna to znacznie mocniejsze 2.0 TSI 180 KM, które rozpędzi SUV-a do pierwszej setki w równe 8 sekund. Pod maską nie mogło oczywiście zabraknąć diesla 2.0 TDI. Dostępny jest w dwóch wersjach: 150 KM oraz 190 KM.

Niezależnie od wybranego silnika Kodiaq Scout w standardzie otrzymuje napęd 4x4 oraz możliwość wyboru trybu jazdy (Driving Mode Select). Skoda obiecuje, że nie ograniczyła się tylko do stylistycznych, terenowych dodatków. Kodiaq Scout wyposażony jest w pakiet Rough Road - pełnoprawne osłony podwozia, silnika, hamulców, przewodów paliwowy oraz kabli. Dzięki temu oraz zwiększonemu prześwitowi (z 187 mm do 194 mm) Skoda Kodiaq Scout ma naprawdę radzić sobie w trudniejszym terenie.

Skoda Kodiaq ScoutSkoda Kodiaq Scout fot. Skoda

Zdjęcia wnętrza Scouta na razie pozostają tajemnicą. W kabinie obędzie się bez rewolucji - Czesi ograniczą się do kilku stylistycznych dodatków. Standardowe wyposażenie terenowego Kodiaqa bazuje na wersji Ambition. Kierowca w cenie otrzyma m.in. tapicerkę z alcantary, ambientowe oświetlenie wnętrza LED (10 kolorów), dedykowane Scoutowi dywaniki, aluminiowe nakładki na pedały, system multimedialny z dużym ekranem oraz zestaw audio z 8 głośnikami.

Skoda Kodiaq Scout zostanie oficjalnie pokazana w marcu w Genewie. Na szwajcarskie targi oprócz wersji bardziej terenowej przyjedzie również Kodiaq w drapieżnym wydaniu SportLine. Skoro Scouta pokazano dzisiaj, to internetowej premiery sportowego Kodiaqa możemy się spodziewać lada chwila.

 

Czy Twoim zdaniem Skoda Kodiaq Scout odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.