Mitsubishi zapowiada nowego SUV-a

Mitsubishi rozpoczęło ofensywę modelową. Niedawno zaprezentowano odświeżonego ASX-a, drobne poprawki czekają także Outlandera, a następny w kolejce jest zupełnie nowy model. Pierwszy z serii

Mitsubishi w Europie stawia przede wszystkim na SUV-y i crossovery. Właśnie dlatego zaprezentowane właśnie zdjęcie-teaser zapowiada nowego crossovera. Będzie to kompaktowy model, który wpisze się pomiędzy ASX-a i Outlandera.

Nazwa pozostaje oczywiście tajemnicą. W brytyjskim magazynie Auto Express pojawiła się jednak informacja, że kompaktowy SUV będzie się nazywał Eclipse. Jesteśmy bardzo ciekawi, czy Mitsubishi skorzysta z nazwy kultowego sportowego modelu. Dziennikarze Auto Express mieli okazję przejechać się zamaskowanym prototypem i twierdzą, że Eclipse to jedna z mocniejszych kandydatur.

Z tego samego źródła wiemy, że nowe Mitsubishi ma być crossoverem o sportowej, ostrej stylistyce. Podobno trochę kojarzy się z Toyotą C-HR i coraz modniejszymi ostatnio SUV-ami typu coupe.

Pod maską na pewno będzie dostępny zupełnie nowy silnik benzynowy R4 o pojemności 1,5 litra i duży diesel o pojemności 2,2 litra. Prawie na pewno w ofercie pojawi się także wersja hybrydowa.

Crossover zostanie oficjalnie zaprezentowany w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Priorytetem dla Japończyków jest Europa - u nas nowy model ma wejść do sprzedaży jeszcze w tym roku. W Stanach będzie to początek 2018 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.