Prototypy | Mercedes G500 4x4^2 | Ekstremalny kabriolet

Mercedes przygotowuje nie lada niespodziankę na nadchodzący salon w Genewie. Już na początku marca zadebiutuje wyjątkowa wersja Mercedesa G500 4x42. Ekstremalna terenówka będzie wyposażona w składany dach

Kilka miesięcy temu przyłapano zamaskowany egzemplarz, który został błędnie rozpoznany jako pickup. Dopiero później okazało się, że jest to specjalna wersja modelu G500 4x42 o nadwoziu Landaulet. W porównaniu ze standardowym modelem poszerzono nadwozie i podwyższono prześwit.

Nadwozie typu Landaulet było do tej pory stosowane w klasycznych limuzynach takich jak Maybach oraz w klasycznym Mercedesie 230. Po raz pierwszy ekstremalna terenówka pozwoli ściągnąć dach i zaczerpnąć świeżego powietrza podczas przejazdu bulwarem lub po pustyni. W końcu kluczowymi klientami dla takiego modelu będą Rosjanie, Amerykanie oraz bogaci mieszkańcy Bliskiego Wschodu.

Pod maską Mercedes G500 4x42 Landaulet zagra czterolitrowa jednostka V8 wspomagana przez podwójne turbodoładowanie. Silnik przeszczepiono z modelu AMG GT, a zatem możemy się spodziewać maksymalnej mocy ok. 420 KM.

Nie znamy ceny specjalnego modelu, ale z pewnością zostanie ujawniona podczas prezentacji w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.