Mitsubishi Grand Tourer | Nowy rozdział w historii marki

Już w marcu na targach w Genewie Mitsubishi zaprezentuje zupełnie nowego kompaktowego SUV-a. Będzie to pierwsze auto z nowej generacji samochodów MMC

Mitsubishi stawia na SUV-y - w najbliższych latach chce być europejskim liderem w tym segmencie. Ma w tym pomóc zupełnie nowy model, dziś nazywany Grand Tourer, choć nie wiadomo, czy nazwa ta zostanie do niego przypisana po premierze. Co dziś wiadomo o japońskiej nowości?

Do sieci przedostał się tylko jeden teaser przedstawiający profil samochodu. Wygląda na to, że pas przedni będzie mocno zbliżony do tego z Outlandera. Napompowane tylne nadkola i zderzak sugerują, że znacznie więcej będzie się działo za plecami pasażerów.

- Wyjątkowo atrakcyjny wizualnie, nowy usportowiony SUV o nadwoziu przypominającym coupé pozwoli przyciągnąć nowych klientów i powtórzyć sukces modeli ASX oraz Outlander. Innowacyjny kompaktowy SUV wyznacza nowy kierunek rozwoju marki Mitsubishi oraz stanowi kolejny etap strategii wzmacniania wizerunku MMC jako kluczowego gracza w europejskim segmencie SUV-ów. Bardziej odważny stylistycznie niż klasyczne coupé, nowy kompaktowy SUV Mitsubishi będzie charakteryzował się niezwykle dynamicznym projektem nadwozia z wydatnie zaakcentowaną linią przewężenia oraz wyrazistym konturem tylnej części karoserii o mocno pochylonych słupkach C oraz muskularnych błotnikach - czytamy w komunikacie Mitsubishi.

Oficjalna premiera nowego SUV-a Mitsubishi odbędzie się na Salonie Samochodowym w Genewie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA