Volvo XC40 | Debiut w Szanghaju

Niedługo poznamy kolejne wcielenie popularnego Volvo XC60, ale szwedzki producent przygotowuje jeszcze jeden samochód, który szybko może stać się hitem. Na targach w Szanghaju zadebiutuje kolejny crossover - XC40

Chińskie źródła informują, że premiera nowego modelu odbędzie się już na początku kwietnia. Auto powstaje na modularnej płycie podłogowej CMA, która będzie wykorzystywana do budowy mniejszych modeli, ale posiada wspólne elementy z większą platformą SPA, co pozwoliło zaoszczędzić producentowi sporo pieniędzy.

Volvo nie odsłoniło produkcyjnej wersji XC40, ale kilka miesięcy temu zadebiutował koncept o nazwie 40.1, który jest najlepszą wskazówką na temat stylistyki nowego samochodu. Bryła nadwozia jest podobna jak w XC90, podobnie jak lampy z charakterystycznym motywem "młotu Thora". Mimo wszystko auto zachowuje indywidualny wygląd.

Volvo Concept 40.1Volvo Concept 40.1 fot. Volvo

Pod maską Volvo XC40 pojawi się jednostka benzynowa o pojemności 1.5, połączona z silnikiem elektrycznym. Hybrydowy układ napędowy współpracuje z dwusprzęgłową skrzynią o siedmiu przełożeniach. Oprócz wersji T5 Twin Drive pojawią się jeszcze warianty z silnikami trzy- i czterocylindrowymi.

Szwedzki producent pokłada sporo nadziei w nowym modelu i szacuje sprzedaż na poziomie 100 tys. egzemplarzy rocznie. Głównym rynkiem dla XC40 będą Chiny i Europa. Auto pojawi się w sprzedaży już w przyszłym roku.

Czy twoim zdaniem XC40 będzie nowym bestsellerem Volvo?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.