Audi Q8 | Coraz bliżej produkcji

Największy i najbardziej luksusowy SUV od Audi jest już w drodze. W Detroit mogliśmy zobaczyć wersję koncepcyjną, a tymczasem jeden z artystów pokusił się o stworzenie wizualizacji modelu produkcyjnego

Luksusowe Audi Q8 wzbudza spore zainteresowanie, ale na wersję produkcyjną będzie musieli jeszcze chwilę poczekać. Tymczasem artyści z SRK Designs postanowili przygotować własną wizję nowego modelu z Ingolstadt.

Największe zmiany dotknęły z oczywistych względów nadwozie. Jasny, niebieski lakier zastąpiono odcieniem, który będzie łatwiejszy w produkcji. Przy okazji uspokojono niektóre kształty. Nowa barwa sprawiła, że samochód wygląda dużo bardziej realistycznie, ale twórcom udało się zachować opływową linię dachu.

Najmniej wiadomo na temat wnętrza, które na targach Detroit wyglądało za bardzo futurystycznie w stosunku do tego, co prezentują obecne modele Audi. Na pewno nie zabraknie tam systemu Audi Virtual Cockpit oraz dużych, dotykowych ekranów. Nie zapominając o wstawkach z włókna węglowego i fotelach obszytych białą skórą.

Data premiery Audi Q8 nie została jeszcze ustalona, ponieważ producent oficjalnie nie potwierdził produkcji tego modelu. Jednak sądząc po zainteresowaniu, jakie generuje, to tylko kwestia czasu. Koncepcyjną wersję wyposażono w turbodoładowany silnik o pojemności trzech litrów połączony z jednostką elektryczną. Taki zestaw generuje 443 KM i 700 Nm przekazywane na obie osie za pomocą układu quattro. Czas sprintu od 0 do 100 km/h zajmuje 5,4 sekundy, natomiast prędkość maksymalna to 250 km/h.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.