Volkswagen T-ROC | Jeszcze w tym roku

Niemiecki producent potwierdził, że jeszcze w tym roku pojawi się produkcyjna wersja koncepcyjnego modelu T-ROC, wyposażonego w składany dach

 

Koncept o nazwie T-ROC zadebiutował w 2014 roku, ale od tamtego czasu Volkswagen nie wspominał o tym modelu. Aż do teraz. Kilka dni temu podczas rozmowy z zagranicznymi dziennikarzami potwierdzono premierę tego modelu w czwartym kwartale tego roku.

Volkswagen T-ROC trafi do klasy kompakt, ale wersja produkcyjna zostanie zmieniona pod względem stylistyki nadwozia i wyglądu wnętrza. Nowy model powstanie na płycie podłogowej MQB i będzie bliźniakiem Audi Q2.

Wyróżnikiem tego modelu jest ściągany dach w stylu Targa. Zdemontowany element będzie można ukryć w przeznaczonym do tego miejscu w bagażniku.

T-ROC ma być napędzany na przednią oś, ale w opcji będzie dostępny z napędem 4Motion. Podobnie jak w przypadku napędu quattro, za dołączanie tylnej osi odpowiada elektrohydrauliczne sprzęgło.

Pod maskę trafi paleta dobrze znanych silników Volkswagena. Najmniejsza jednostka to 1.4 TSI, ale pod maskę zmieści się także 2.0 TDI, który raczej nie trafi na rynek amerykański. Wszystkie silniki będą współpracować z sześciobiegową skrzynią mechaniczną lub dwusprzęgłowym DSG, dostępnym za dopłatą.

Prawdopodobnie nowy T-ROC będzie cichym następcą Volkswagena Beetle, który w ostatnich latach sprzedaje się coraz słabiej. Nie znamy jeszcze ceny nowego modelu, ale możemy spodziewać się debiutu na targach we Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.