Pagani Huayra Roadster już w Genewie

Targi w Genewie pozostało to już tylko kwestia tygodni, a tymczasem Pagani cały czas podgrzewa atmosferę przed premierą nowego modelu. Czas na kolejne teasery

Od kilku tygodni Pagani odsłania kolejne detale modelu Huayra Roadster, który zostanie odsłonięty już na początku marca w Szwajcarii.

Wydawałoby się, że stworzenie wersji ze ściąganym dachem to żadna wielka sztuka, ale wrzucając nowe zdjęcie Horacio Pagani oznajmił, że jest to „najbardziej skomplikowany projekt w historii”.

Nowa fotka nie zdradza szczegółów technicznych. Wersja Roadster oznacza, że auto będzie wyposażone w demontowany dach w stylu Zondy Roadster. Z powodu seryjnych drzwi typu gullwing producent z pewnością musiał zaprojektować nowe rozwiązanie, a przy okazji zmienić trochę stylistkę nadwozia.

Znając pasję Pagani do tworzenia bezkompromisowych samochodów, ściągany dach nie oznacza pogorszenia osiągów. Pod maską ma pracować ten sam silnik V12 6.0 z podwójnym doładowaniem. Jego moc wyniesie 730 KM, a maksymalny moment obrotowy to 1000 Nm. W późniejszym czasie zadebiutuje jeszcze wersja BC oferująca moc 789 KM i 1098 Nm.

Producent wyprodukuje zaledwie 100 egzemplarzy modelu Huayra Roadster. Najważniejsi klienci marki mogli już zobaczyć samochód w pełnym rynsztunku podczas Monterey Car Week. Włoska stajnia zorganizowała zamknięty pokaz. Nie znamy jego ceny, ale jeszcze przed oficjalnym odsłonięciem wszystkie egzemplarze mogły znaleźć nabywców.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.