Wydanie weekendowe | Nasze podsumowanie tygodnia

To był tydzień przechwałek, kilku ważnych premier i wielu naszych testów

Początek roku to tradycyjnie okres podsumowań ubiegłego roku. Rekordowymi wynikami sprzedaży samochodów chwaliły się i Volkswagen, i Audi, i Skoda, i Porsche. Żadna z marek nie zamierza jednak spocząć na laurach i zapowiada kolejne rynkowe nowości. Jedną z nich, sygnowaną logotypem Porsche, przyłapano podczas zimowych testów. Ofensywę modelową zapowiedział też Mercedes. O producencie ze Stuttgartu pisaliśmy też przy okazji premier najnowszych dzieł Brabusa. Zapowiedzi było jednak więcej: w sieci pojawiły się nowe wieści na temat nowej generacji Audi A8, Kia zapowiedziała nowego crossovera, a szpiedzy przyłapali kolejnego SUV-a Jaguara, który niebawem dołączy do jego gamy.

W tym tygodniu nie brakowało też tego, co z punktu widzenia polskich klientów jest bardzo istotne, czyli cen. Volkswagen wycenił poliftingowego Golfa, Hyundai pochwalił się cennikiem zupełnie nowego i30, Citroen - najmniejszego auta w swojej gamie, a Alfa - swojego nowego SUV-a.

Listę gorących premier zdominował Ford, który pokazał pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Mustanga. Aż trudno uwierzyć, że przy tak niewielkich zmianach można osiągnąć aż tak spektakularny efekt. Zupełnie nowe auto pokazał Opel, a BMW odświeżyło serię 4.

To był bardzo intensywny tydzień dla naszej redakcji. Przez nasze ręce przewinęło się kilka samochodów. Kontynuowaliśmy testy naszego długodystansowego Mini Clubmana, jeździliśmy Lexusem LC, sprawdziliśmy, ile paliwa zużywa Opel Corsa 1.0 oraz jak sprawuje się jej system Apple CarPlay, zasiedliśmy za kierownicą Infiniti Q50 z mocnym V6 pod maską, na naszą testową trasę zabraliśmy Forda Fiestę ST200, a na koniec testowaliśmy najnowszego Hyundaia i30.

Więcej o:
Copyright © Agora SA