Citroen Aircross | SUV tylko dla Chin?

Francuski producent walczy o udziały na rynku chińskim. Za kilka miesięcy pojawi się tam konkurencja Volkswagena Tiguana L - Citroen Aircross

Nowy model jest jak dotąd znany tylko z wersji koncepcyjnej, która miała premierę dwa lata temu na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Auto przykuło swoim wyglądem dużą uwagę odwiedzających, a do tego oferuje możliwość pomieszczenia siedmiu osób na pokładzie.

Produkcyjna wersja pojawi się już za kilka miesięcy pod nazwą C5 Aircross. Samochód powstaje na płycie podłogowej EMP2, którą wykorzystano do budowy takich modeli jak Peugeot 3008 czy Citroen C6 (dostępny tylko w Chinach).

Podstawowym silnikiem będzie dwulitrowy benzyniak z turbodoładowaniem. Jednostka o mocy 203 KM i 280 Nm będzie połączona z sześciobiegowym automatem. W przyszłym roku pojawi się wersja PHEV.

Nowy model przeznaczony na rynek chiński będzie produkowany lokalnie w fabryce Dongfeng-PSA. Szacowana cena to 30,5 tys. dolarów za podstawową wersję. Najbogatszy wariant powinien kosztować około 46 tys. dolarów. Producent nie wyklucza, że w późniejszym czasie nowy SUV pojawi się na nowych rynkach, z akcentem na Europę, gdzie z oferty zniknie model C5.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Crossland X | Następca Merivy

Opel Crossland XOpel Crossland X fot. Opel

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.