Kia Stonic | Nowy crossover w segmencie B

Po bardzo dobrym przyjęciu modelu Stinger przyszedł czas na kolejne propozycje od koreańskiego producenta. Kia wprowadzi w najbliższym czasie zupełnie nowego crossovera, który zamelduje się w segmencie B

Ekspansja koreańskiej marki rozkręca się na dobre. Teraz przyszedł czas na model Stonic, który będzie bratem bliźniakiem dla zupełnie nowego modelu Hyundaia. Koreański producent odsłoni model w ciągu kilku miesięcy, pozostawiając całkiem sporo do namysłu.

Nie będzie to pierwszy model Kii z segmentu subkompaktowego. Na niektórych rynkach jest dostępny model KX3, który cieszy się sporą popularnością, a w szczególności w Chinach. Nowe auto będzie produkowane w Korei Południowej, a jednym z bezpośrednich konkurentów będzie Mazda CX-3 i Nissan Juke.

Producent nie ujawnił wyglądu, ale jako zapowiedź można uznać prezentowany kilka lat temu koncept o nazwie Provo. Na pewno samochód będzie się wyróżniać wyglądem na tle segmentu.

Zanim nowa Kia pojawi się na rynku, priorytet ma model przygotowywany przez Hyundaia. Obydwa modele będą dostępne w USA i Europie, gdzie sprzedaż samochodów z segmentu crossover cały czas rośnie.

Czy na europejskim rynku jest jeszcze miejsce dla nowych crossoverów?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.