Prototypy | Jaguar E-Pace | Kolejny SUV w kolejce

Jaguar jest kolejnym producentem, który poczuł, że na SUV-ach można zrobić dobry interes. Po dobrze przyjętym modelu F-Pace przyszedł czas na mniejszego brata, który właśnie przechodzi testy w okolicach koła podbiegunowego

Nie znamy jeszcze nazwy nowego modelu, ale możemy podejrzewać, że otrzyma nazwę E-Pace. Drugi crossover w ofercie brytyjskiego producenta będzie nieco mniejszy. Stylistyka nadwozia jest na razie wielką tajemnicą, ponieważ auto skrywa się pod mocnym kamuflażem o psychodelicznym motywie.

Nowy model będzie odpowiednikiem Range Rovera Evoque, a powstaje z myślą o klientach, którzy nie dysponują budżetem na większy model. Pięcioosobowy model powstał na płycie podłogowej Land Rovera Discovery Sport, a pod jego maskę trafią turbodoładowane silniki benzynowe i Diesla z rodziny Ingenium. Plotki donoszą również o wersji elektrycznej, ale na razie producent nie zdradza na ten temat szczegółów.

Jaguar I-Pace ConceptJaguar I-Pace Concept fot. Jaguar

Premiera Jaguara E-Pace jest zaplanowana w połowie tego roku. Zanim to nastąpi, zobaczmy nowego Range Rovera Sport Coupe w Genewie. Obydwa modele trafią do sprzedaży jeszcze w drugiej połowie tego roku. W tej chwili model F-Pace jest najlepiej sprzedającym się modelem w gamie, ale nowy E-Pace może szybko wskoczyć na miejsce lidera. Pod warunkiem, że cena będzie atrakcyjna. Cennik większego otwiera kwota 199 tys. zł. Mniejszy model powinien kosztować ok. 50 tys. zł mniej.

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar F-Type | Zmiany na lepsze

Jaguar F-Type 2017Jaguar F-Type 2017 fot. Jaguar

Więcej o: