Audi RS | Mocniejsza gama

Producent z Ingolstadt powiększa gamę modeli ze znaczkiem RS. Za kilka miesięcy zadebiutują dwa nowe modele wyposażone w zupełnie nowy silnik. Nie obyło się bez niespodzianek, które wyciekły kilka dni temu

W sieci pojawiły się informacje, które wyciekły z norweskiego katalogu Audi przeznaczonego dla dealerów. Wynika z niego, że niebawem zadebiutują modele RS4 Avant, RS5 Coupe i RS5 Sportback. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wszystkie modele będą wyposażone w silnik 2.9 V6 TFSI pochodzący z nowego Porsche Panamera 4S. Jednak na potrzeby Audi jednostka otrzyma delikatny zastrzyk mocy.

Jednostka pracująca pod maską Panamery 4S oferuje 440 KM maksymalnej mocy i 550 Nm momentu obrotowego. Wersja przygotowana na potrzeby Audi będzie mocniejsza o 10 KM i 50 Nm. To wystarczy żeby rozpędzić nowe modele od 0 do 100 km/h w czasie poniżej czterech sekund. Prędkość maksymalna to 250 km/h, ale w razie potrzeby można zdjąć blokadę i wtedy rośnie do 280 km/h.

Przy okazji ujawniono, kiedy nowe modele wejdą do produkcji. Audi RS4 Avant trafi na taśmę produkcyjną pod koniec tego roku, ale model RS5 Coupe pojawi się jeszcze w czerwcu. Ten ostatni jest już gotowy do produkcji, a najszybsze kombi w gamie przechodzi jeszcze ostatnie szlify. Dlatego RS5 Coupe pojawi się już w Genewie, a model RS4 Avant zadebiutuje jesienią we Frankfurcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.