Fiat 124 Spider | Oto gejowski samochód roku

Organizacja Ledorga przyznaje od dwunastu lat nagrodę dla Gejowskiego Samochodu Roku. W tym roku zwycięzcą plebiscytu został Fiat 124 Spider

Głosowanie rozpoczęło się 15 listopada i trwało 15 grudnia. W przeciwieństwie do innych plebiscytów, Gejowski Samochód Roku nie jest wybierany przez grono dziennikarzy lub celebrytów. Upoważnionymi do głosowania są tylko członkowie społeczności zrzeszonej przez organizację Ledorga.

Podczas ogłaszania wyników Ledorga podaje tylko markę i model zwycięskiego auta. Nie dowiemy się, jakie modele zajęły kolejne miejsca w rankingu. Organizacja nie podaje też, ile oddano głosów na zwycięski model. Nie wiadomo ile straty miały modele, które zajęły dalsze lokaty.

W zeszłym roku zwycięzcą została Mazda MX-5, która jest modelem bliźniaczym dla Fiata 124 Spider. Dwa lata temu triumfatorem był Ford Mustang, a wcześniej Citroen DS3 Cabrio. W ciągu dwunastu lat osiem zwycięskich modeli to kabriolety, co oznacza że dużą szansę na tytuł mają właśnie takie auta. Najdroższym samochodem, który zdobył nagrodę Gejowskiego Samochodu Roku był Aston Martin DB9 Volante, w 2006 roku. Najtańsze auto, które wygrało to Fiat 500 w 2008 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.