Mercedes | Trzy kompakty do 2020

Producent ze Stuttgartu mocno rozbudowuje gamę modelową przez co lada moment wypełni wszystkie możliwe segmenty na rynku. W ciągu trzech lat pojawią się trzy nowe kompakty

Mercedes zainwestuje prawie miliard euro w nową generację samochodów kompaktowych. Pojawią się trzy zupełnie nowe modele z tego segmentu, które dołączą do pięciu obecnych: Klasy A, B, CLA, CLA Shooting Brake, GLA.

Na razie wiadomo tylko tyle, że nowe auta powstaną na modułowej płycie podłogowej MFA2. Producent ogłosił taką informację podczas targów motoryzacyjnych w Detroit, gdzie wystawiono odświeżony model GLA, a także nowe GT C Coupe i Klasę E Coupe.

Na razie poznaliśmy przecieki dotyczące dwóch z trzech zapowiadanych modeli. Źródła z koncernu informują, że w pierwszej kolejności pojawi się na rynku Klasa A Sedan, która będzie rywalizować z Audi A3 i BMW Serii 1 o takim samym nadwoziu. Ten ostatni model jest na razie dostępny tylko w Chinach. Premierę zaplanowano podczas targów w Szanghaju, które odbędą się w kwietniu tego roku.

Drugim modelem jest GLB, który będzie pozycjonowany powyżej modelu GLA, ale powstanie w oparciu o tę samą architekturę. Auto będzie dostępne z wydłużonym rozstawem osi, a w środku pomieści pięciu lub siedmiu pasażerów.

Czy Twoim zdaniem Mercedes powinien pójść śladem Audi i sworzyć małego miejskiego crossovera, konkurenta dla Q2?
Więcej o:
Copyright © Agora SA