Infiniti | Nadchodzi sportowy elektryk

Japoński producent chce wprowadzić na rynek sportowy model napędzany silnikiem elektrycznym. Wszystko wskazuje na to, że auto powstanie na bazie konceptu Emerg-e

Pod koniec ubiegłego roku władze Infiniti zapowiadały prace nad zupełnie nowym samochodem sportowym napędzanym przez silnik elektryczny. Już wcześniej japoński producent sygnalizował zainteresowanie nową technologią prezentując czterodrzwiowy koncept LE oraz model coupe Emerg-e.

Okazuje się, że ten drugi ma duże szanse na wejście do produkcji w ciągu najbliższych kilku lat. Zagraniczne źródła donoszą, że samochód powinien się pojawić jeszcze przed końcem aktualnej dekady.

Nowy model powstanie na zupełnie nowej platformie. Jedynym elementem wspólnym będzie technologia akumulatorów zaprojektowana przez inżynierów Nissana.

Będzie to typowy samochód sportowy, ale producent nie ujawnił jeszcze danych technicznych jednostki napędowej. Można się spodziewać maksymalnej mocy w okolicach 400 KM i napędu na tylną oś.

Mocniejszy zwrot Infiniti w kierunku samochodów elektrycznych nastąpił w momencie przeniesienia siedziby marki do Hong Kongu, co miało pomóc w ekspansji na rynku chińskim. Dwa lata temu Państwo Środka przegoniło Stany Zjednoczone w liczbie sprzedanych samochodów elektrycznych.

Więcej o: