Salon Detroit 2017 | Subaru Impreza WRX STI | Tylko kosmetyka

Odkąd Mitsubishi zakończyło produkcję Lancera Evolution, inżynierowie Subaru przestali uczestniczyć w wyścigu zbrojeń i zajęli się dopieszczaniem wyglądu topowych wersji Imprezy, czyli WRX oraz STI. W Detroit zadebiutowały w odświeżonym wydaniu

Na liście sportowych samochodów, które sprawdzają się w każdych warunkach, nie może zabraknąć Subaru Imprezy. Szczególnie w sportowym wydaniu WRX lub STI. Japoński producent przygotował odświeżoną wersję przygotowaną na rocznik modelowy 2018. Oba modele wystawiono podczas targów motoryzacyjnych w Detroit.

Facelifting Imprezy dotyczy wyłącznie kwestii wizualnych. Obie wersje otrzymały nową pokrywę chłodnicy,  zderzaki oraz maskę z powiększonymi wlotami powietrza. Do tego dołożono jeszcze pełne lampy LED reagujące na skręt kół.

Japońskie samochody nigdy nie słynęły z ponadprzeciętnej jakości wnętrza. Dlatego odświeżona Impreza przeszła kosmetyczny lifting wnętrza. Pojawił się nowy wyświetlacz o przekątnej 5,9 cala (wcześniej 4,3 cala), poprawiono jakość materiałów, dołożono uchwyty na kubki w tylnym podłokietniku i wstawiono nowe boczki drzwi. Inżynierowie dopracowali też wyciszenie wnętrza. Zamontowano grubsze szyby boczne, ulepszone uszczelki oraz nową podsufitkę.

Subaru Impreza WRX i WRX STI 2017Subaru Impreza WRX i WRX STI 2017 Subaru Impreza WRX i WRX STI 2017

Zmiany ominęły silnik, ale poprawiono właściwości jezdne. System sterowania centralny dyferencjałem opiera się teraz w dużej mierze na elektronice. Producent twierdzi, że ta zmiana poprawi reakcję oraz jakość pracy tego układu. Pojawił się nowy i wydajniejszy zestaw hamulcowy od Brembo ukryty pod 19-calowymi felgami. Modyfikacje synchronizatorów w skrzyni biegów sprawiają, że przekładnia pracuje szybciej. Układ kierowniczy otrzymał poprawione, elektryczne wspomaganie.

Nie znamy jeszcze ceny odświeżonej Imprezy WRX i STI. Nie wiemy też, kiedy japoński producent wprowadzi obie wersje na polski rynek.

Zupełnie nowego WRX-a zobaczymy dopiero w 2020 roku. Czy Twoim zdaniem tegoroczne zmiany pomogą utrzymać popularność modelu?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.